16.06.2020

KONSULTANT ŚLUBNY RADZI

Ślub to duże wydarzenie, na które większość z nas chce zaprosić najważniejszych dla siebie ludzi. Jednak już na początku, gdy zaczynamy je organizować, okazuje się, że mnogość oferowanych na rynku usług bywa przytłaczająca. Czym się kierować wybierając odpowiednią florystkę? Wszystkie przecież tworzą bukiety warte uwagi. Albo fotograf ślubny… z którym nawiązać współpracę? Jeden robi świetne portrety, drugi wyłapuje niuanse między zaproszonymi na ślub gośćmi, a trzeci tak cudnie uwiecznia na zdjęciach tak ważne dla nas detale!

Zespół to też trudny temat. Koleżanka poleciła nam jedną ekipę, która jest bardzo droga, DJ nie do końca pasuje naszej drugiej połówce. Kolejny zespół może i nie gra radiowych hitów, ale zawojowałby serca rodziców i cioć, a przecież tak ich kochamy, są tacy z nas dumni…  Sukienka też spędza sen z powiek, bo w każdym salonie jest wiele pięknych kreacji, ale żadna nie jest tą jedyną, wymarzoną. Do tego dochodzą dodatkowe kwestie, które nie dość, że musimy przedyskutować z przyszłym małżonkiem, to jeszcze skonfrontować z zasobami portfela. Czas płynie szybko i rzeczy, które wydawały się nie być palącymi kwestiami, wymagają nagle naszej decyzyjności.

Wszyscy ci, którzy przeżyli już swój ślub, zdążyli się pokłócić o wygląd zaproszeń lub kolor auta do ślubu, którym pojadą na ceremonię lub o alkohol, który postawią na stole, by ugościć przyjaciół… Którzy ostatnie dni przed ślubem wspominają jako stres, bo ktoś w ostatnim momencie odwołał swój przyjazd, druhna złamała nogę, jeden z rodziców złapał grypę żołądkową. Albo okazało się, że bukiet ślubny nie wygląda wcale tak, jak chcieliśmy, ktoś z zespołu wypił za dużo, przyjaciel wegetarianin nie ma potraw bezmięsnych, na które przecież umawialiśmy się z kucharzem… Wszyscy Ci z perspektywy czasu przyznają, że organizowanie ślubu to duże wydarzenie podszyte ogromnym ładunkiem emocjonalnym. Presja, wymagania, oczekiwania bliskich, własne marzenia i wyobrażenia, a także ograniczenia budżetowe, to potężne stresory.

PROFESJONALNY WEDDING PLANNER I JEGO ROLA

Są jednak takie osoby, które zajmują się zawodowo organizacją ślubów i rozwiązywaniem problemów, które się przy tej okazji pojawiają. Dopilnują, by wszystko było tak, jak chcemy, skonsultują dodatkowe opcje, ograniczą wybór kierując się zarówno naszymi marzeniami, jak i ograniczeniami finansowymi. Uspokoją i wyciszą emocje, które biorą nad nami górę, gdy sytuacja zdaje się nie mieć wyjścia lub nas przytłacza. Tymi osobami są konsultanci ślubni. Znają oni branżę ślubną, potrafią rozwiązać problem, skontaktować się w naszym imieniu z florystką, fotografem lub mistrzem ceremonii, który ma poprowadzić Wasz ślub humanistyczny. To ogromny komfort móc skupić się na imprezie, gdy ktoś nas odciąża i służy radą.

Również my, jako fotografowie, doceniamy ogrom pracy, jaki wkładany jest w każdy ślub przez konsultantów. Specjalnie dla Was postanowiliśmy zapytać kilka zaprzyjaźnionych firm, jak wygląda organizacja przyjęć weselnych. Poprosiliśmy ich o podzielenie się swoimi doświadczeniami i tym, co według nich jest najważniejsze podczas organizowania tak dużej i ważnej imprezy. Prezentujemy zbiór wielu rad, które (mamy nadzieję!) pomogą Wam efektywniej zaplanować ślub i spokojniej podejść do tak ważnego i trudnego tematu. Zapraszamy do lektury.

Edyta & Aleksandra  |  Cherry Marry Weddings

Link do www: www.cherrymarry.pl

sklejka, kolaż

Dlaczego organizujecie śluby?

Jest nas dwie i każdej z nas serce zabiło szybciej do organizacji wesel w innym momencie i z różnych przyczyn.

Edyta: Odkąd pamiętam zajmowałam się organizacją wydarzeń. Kocham ten proces ze względu na emocje. To w jaki sposób celebrujemy momenty ma znaczenie! Szkopuł tkwi w tym, by tworzyć i dostrzegać magię chwil oraz delektować się nimi. Wesela łączą w sobie to, co lubię – od zamiłowań estetycznych, w tym do dekoracji i kwiatów, sztuki, pięknych miejsc i wnętrz oraz gry światła, przez miłość do muzyki i słabość do doznań smakowych, po nutkę ekscytacji związaną z samym procesem planowania, kreacji oraz logistycznych łamigłówek.

Aleksandra: We mnie magnes do organizacji przyjęć weselnych pojawił się, gdy zajmowałam się  przygotowaniem własnego ślubu. Pomimo iż z organizacją wydarzeń biznesowych byłam związana od  kilku lat, to właśnie planowanie wesela dało mi najwięcej radości i pozwoliło na połączenie moich zamiłowań artystycznych oraz umiejętności logistycznych. Nie mogłam obok tego przejść obojętnie!

Od 2011 roku zajmowałyśmy się eventami biznesowymi, gdzie poznałyśmy logistyczne tajniki organizacji wydarzeń oraz gdzie skrzyżowały się nasze drogi. Lubimy kontakt z ludźmi, w naszej pracy jesteśmy nie tylko organizatorkami. Chcemy być również wsparciem, także emocjonalnym, dla naszych Par. Oni wpuszczają nas do swojego świata, my to doceniamy, ba to wręcz zaszczyt! Uwielbiamy tworzyć, kreować, stylizować, a przede wszystkim kochamy piękne rzeczy!  Dużo czasu spędzamy w biurze, organizując, planując, przygotowując, ale naszym żywiołem są realizacje. W dniu wesela czujemy się wyjątkowo dobrze. To nasz ukochany etap procesu  organizacji. Dookoła nas jest zawsze tyle pozytywnych emocji, tyle radości, wzruszeń – uwielbiamy  być częścią tego i widzieć, że nasza praca zamieniła się w coś tak niezwykłego!

ślub w krakowie, dwór w tomaszowicachślub w krakowie, dwór w tomaszowicachślub w krakowie, dwór w tomaszowicach

3 rady dla Pary Młodej przy organizacji wesela.

1. Bądźcie sobą!

Mimo wciąż popularnego przekonania, że wesele jest dla Gości, pamiętajcie o sobie. To wcale nie tak, że podczas organizacji własnego ślubu musicie słuchać każdego i dopasować  się do gustów i oczekiwań innych ludzi. Przede wszystkim nic nie musicie! Coś nam mówi, że  doskonale o tym wiecie oraz, że chcecie by Wasz dzień wyglądał tak jak sobie wymarzyliście.  Pamiętajcie o naszej najważniejszej zasadzie: energia płynie od Pary Młodej. Jeżeli Wy w tym dniu będziecie czuć się wyjątkowo, tak również będą czuć się Wasi Goście! Wasz spokój i radość udzieli  się wszystkim.

2. Więcej wcale nie znaczy lepiej.

I to nie są frazesy. Pamiętajcie o tym, dokonując wyborów. Nie przytłaczajcie samych siebie i Waszych gości liczbą atrakcji i napiętym harmonogramem. Ważne żebyście zostawili oddech dla siebie i obecnych bliskich na to by faktycznie nacieszyć się tym dniem oraz delektować chwilami. W jednym miejscu i czasie będziecie mieć najważniejsze dla Was osoby, a to nie zdarza się często!

3. Sprawcie, aby Wasi goście czuli się zaopiekowani.

Przygotujcie dla nich plan dnia, informacje o zakwaterowaniu, menu, wiadomość o transporcie. Z perspektywy gościa nie ma nic bardziej  stresującego niż niewiedza co za chwilę się stanie, gdzie powinien się znaleźć i czy nie przeszkadza w danym momencie. To szczególnie istotne w przypadku wesel międzynarodowych. Ważne jest, aby każdy wiedział co się dzieje i na co czeka. To podstawa komfortu Gości podczas Waszego dnia.

 

Jakie wesela najbardziej lubisz organizować?

To jest podchwytliwe pytanie! Każda historia jest wyjątkowa. Każde wesele unikatowe. Każdy ma inną wizję, każda historia miłosna i pomysł na jej świętowanie jest dla nas ekscytujący. Jest nas dwie i każda z nas ma swoje ulubione style. Jest także mnóstwo rzeczy, które nas łączy i są takie dzięki  którym uzupełniamy się i wzajemnie inspirujemy. Dzięki połączeniu dwóch osobowości i dwóch wizji, potrafimy razem wyczarować cudeńka dla naszych Par. Na pewno kochamy poznawanie nowych kultur i to zdecydowanie dają nam wesela międzynarodowe. W takim wypadku zawsze staramy się przemycić tradycje weselne z innych regionów.

Takie połączenia naprawdę fantastycznie się sprawdzają! Nie ma dla nas także różnicy czy pomagamy w  organizacji większego, czy kameralnego wesela – każde z nich może być równie dużym wyzwaniem  logistycznym i stylizacyjnym.  Dla nas kluczowe jest to aby wsłuchać się w potrzeby naszych Par. Wiemy co jest najbardziej istotne dla udanego wesela oraz gdzie są możliwe pułapki i na co trzeba zwrócić szczególną uwagę. Naszą  rolą jest pomoc w urzeczywistnieniu wizji wymarzonego dnia, równocześnie sprawiając, że Para czerpie radość z procesu organizacji. Ściskamy i mamy nadzieję, że do zobaczenia na zapoznawczej kawie!

sklejka, kolaż

 


 

 

Magda | Ceremony Concept

Link do www: www.ceremonyconcept.pl

 

wesele w starej zajezdni, konsultant ślubny ceremony concept

Ślub Patrycji i Sebastiana w Krakowie i wesele w Starej Zajezdni, który pokazywaliśmy Wam już na naszym blogu.

Dlaczego organizujesz śluby?

”Rób co kochasz a nigdy nie będziesz musiała pracować” 

15 lat temu powstał serwis ślubny www.abcslubu.pl, którego jestem właścicielem i to był początek miłości do wesel. Po kilku latach współpracy z podwykonawcami okazało się, że logistyka i koordynacja wesela oraz praca z Parami Młodymi jest tym, co chciałabym robić w życiu. Organizuję wesela, które nie są klasycznymi rozwiązaniami, mają ducha rebelianta i cień szaleństwa. Niespełnione marzenie o zawodzie architekta zrealizowało się idealnie w temacie architekta ślubów – organizacyjnie i dekoracyjnie. Dlatego kocham, to co robię.

3 rady dla Pary Młodej przy organizacji wesela.

1. ”Mniej znaczy więcej”

Hołduję tej zasadzie w wyborach, wydatkach i atrakcjach weselnych.

2. Sprawdzaj podwykonawców nie tylko poprzez social media

Sprawdzony podwykonawca to klucz sukcesu i spokój w dniu ślubu.

3. Stwórz swój własny harmonogram działań.

Plany i terminy uspokajają każdego. Co ważne, dzięki odpowiedniemu zaplanowaniu w czasie, nie zostawiają nic na ostatnia chwilę. Na sam koniec przygotowań, zawsze znajdzie się tysiące rzeczy, a przed samym ślubem, to nie stres i nerwy, a wypoczynek i sen stają się najlepszym doradcą. Jeszcze jedno – pomyśl o zatrudnieniu wedding plannera – dobry wedding planner zapracuje na siebie pod każdym względem. Oszczędzi czas, nerwy i pieniądze, podpowiadając sprawdzone rozwiązania, służąc swoim doświadczeniem i wiedzą, a kiedy trzeba – doda otuchy, a także odwagi.

Jakie wesela najbardziej lubisz organizować?

Każdy, kto choć raz odwiedził nasze profile w social mediach wie, że kochamy rozwiązania niebanalne, wesela pod gołym niebem, w nietypowych miejscach, ze szczególną uwagą poświęconą Parze Młodej. Organizowałyśmy wesela w starej stodole odziedziczonej po dziadkach, na korcie tenisowym, w ruinach zamku i nad samą rzeką. Każde z nich było ogromnym wyzwaniem, ale i także realizacją marzeń Pary, spełnioną w każdym detalu. Nie mamy w swoim portfolio dwóch podobnych wesel, każde jest inne, każde jest na swój sposób wyjątkowe. Po ponad 100 realizacjach weselnych, proponujemy sprawdzone rozwiązania, mniej klasyczne i tradycyjne, a bardziej nastawione na ludzi i emocje. Zmieniamy menu, dopasowując do gustu Pary, zmieniamy formę życzeń czy przemówień weselnych. Nie lubimy nudy, cenimy za to porządek i spokój – dwie rzeczy najważniejsze dla Pary Młodej w dniu ślubu .

 


 

 

Kasia & Ola | Czary Marry

Link do www: www.czarymarry.com

folwark zalesie, sesja ślubna, reportaż ślubny, sukienka, panna młoda, pan młody, wesele z pięknym widokiem

Dlaczego organizujesz śluby?

Z 3 prostych przyczyn. Jesteśmy dobre w organizacji, cenimy sobie kontakt z ludźmi i uwielbiamy spełniać się kreatywnie. Spełnianie marzeń Naszych Par nas inspiruje, niepowtarzalne emocje, jakie im towarzyszą w dniu ślubu i wesela są nie do opisania. Nie ma drugiej branży, która tak mocno bazuje na emocjach. Możliwość bycia z cudownymi ludźmi w tak ważnym dniu jest nie do zastąpienia. Mimo że, widziałyśmy ceremonię ślubną setki razy i tak zawsze mamy ciarki i potrafimy się wzruszyć. Nigdy nie zorganizowaliśmy dwa razy takiego samego ślubu i wesela. Pary nieustannie zaskakują nas swoimi pomysłami i wizją tego dnia. Pozwala nam to na ciągły rozwój i daje ogromną satysfakcję.

folwark zalesie, sesja ślubna, reportaż ślubny, sukienka, panna młoda, pan młody, wesele z pięknym widokiem

3 rady dla Pary Młodej przy organizacji wesela.

Bardzo ciężko jest zebrać 3 uniwersalne rady, ponieważ każda Para Młoda jest niepowtarzalna i kieruje się innymi priorytetami dotyczącymi dnia ślubu i wesela. Jeśli jednak mielibyśmy coś już radzić, to na pewno:

1. Nigdy nie zapominajcie, dlaczego organizujecie swój ślub i wesele.

Organizacja wymarzonego dnia ślubu i wesela to nie lada wyzwanie. Spraw i rzeczy do ogarnięcia jest sporo. W natłoku ślubnych obowiązków łatwo się pogubić. Co za tym idzie, także zapomnieć o tym, dlaczego tak w ogóle ten ślub się bierze. Postarajcie się, aby wspólne przygotowania były przyjemnością i dobrą zabawą. Nie przejmujcie się, jeśli nie wszystko będzie idealnie. To, co się liczy, to Wasza miłość i czas, który spędzicie z rodziną i bliskimi.

2. Nie zapominajcie, że to Wasz dzień.

Oczekiwań co do dnia ślubu i wesela jest dużo. Pary Młode nie tylko chcą spełnić swoją wizję, ale i bliskich osób. I to często błąd. Ile gości na ślubie, tyle zdań i gustów. Skupcie się na tym co jest dla Was ważne i zaplanujcie ten dzień zgodnie ze sobą.

3. Zatrudnijcie wedding plannera.

Obiecujemy, to nie reklama 🙂 Doświadczenie nie raz pokazało nam, że pomoc osoby, która zorganizowała już dziesiątki wesel jest niezastąpiona. Dla Was to jedyny i niepowtarzalny dzień w życiu. Emocje są ogromne i często ciężko spojrzeć na coś z dystansem i spokojem. Bliskość osoby doświadczonej sprawi, że nie pogubicie się wśród gąszczu spraw do załatwienia, a obecność konsultanta w dniu ślubu pozwoli skupić się na tym, co najważniejsze.

Jakie wesela najbardziej lubisz organizować?

W naszej pracy najbardziej cenimy kontakt z ludźmi. To, co nas napędza do Pary Młode. Dlatego lubimy organizować śluby i wesela dla świadomych Par, które uważają, że najważniejsze jest wspólne celebrowanie, obecność bliskich i miłość. Pary, które chcą ten dzień przeżyć i zapamiętać jak najlepiej są naszymi ukochanymi. Najdroższe i najokazalsze dekoracje, wykwintne jedzenie serwowane przez znanego szefa kuchni nie zastąpią swobodnej i luźnej atmosfery tego dnia, są jedynie dodatkiem. Doceniamy również możliwość organizacji wesela od samego początku. Mamy wtedy realny wpływ na całość i wiemy, że będzie idealnie.

 


 

 

Ola | What a Day!

Link do www: www.whataday.pl

folwark zalesie, sesja ślubna, reportaż ślubny, sukienka, panna młoda, pan młody, wesele z pięknym widokiem

Krista i Kyle i ich piękny ślub w Dworze Sieraków

Dlaczego organizujesz śluby?

Od najmłodszych lat uwielbiałam pomagać w organizacji rodzinnych spotkań czy uroczystości. Bardzo lubiłam jako dziecko organizować przestrzeń w której mieli zjawić się goście, nakrywać do stołu, przygotowywać dekoracje. Później już zawsze organizacja wszelkich imprez rodzinnych towarzyszyła mi w codziennym życiu. Przyszedł czas, że nie tylko rodzina uważała mnie za osobę potrafiącą dobrze zaplanować i zorganizować przyjęcie, ale również zaczęli to doceniać moi znajomi i przyjaciele, zawsze prosząc o radę i inspirację przy planowaniu swoich imprez.

Stało się to dla mnie jednym z głównych zainteresowań, a później pasją. W liceum mocno zaczęłam interesować się tematyką ślubną. Jest to też czas w życiu każdego, kiedy człowiek zastanawia się poważnie nad swoją przyszłością, drogą zawodową jaką wybierze. Uważałam wtedy, że najlepiej jest połączyć swoją pasję czy hobby z pracą. Wiedziałam, że taka fuzja sprawi, że praca zarobkowa nie będzie w przyszłości smutnym i rutynowym obowiązkiem. Nie uważałam wtedy, że będzie to łatwe, ale się udało i z tego bardzo się cieszę. Organizacja ślubów i wesel to moja największa pasja, a zarazem ogromny sukces.

3 rady dla Pary Młodej przy organizacji wesela.

1. Nie stresujecie się!

Dzień ślubu i wesela to jeden z najważniejszych dni w życiu, ale nie dajcie się zwariować. Podzielcie się obowiązkami i dokładnie zaplanujcie całą organizację, dzięki czemu wszystko będziecie mieć pod kontrolą. Ważne, żeby organizacja wesela była dla Was przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.

2. Cieszcie się!

Wesele jest dla Was. Niech cały okres jego organizacji będzie dla Was radością i oczekiwaniem na coś najwspanialszego. Nie ma być spełnieniem marzeń czy oczekiwań innych osób. To ma być Wasz dzień i tym się kierujcie. Wiadomo, że bez innych osób czy gości nie miałoby ono sensu, ale planując swój dzień pamiętajcie, żeby podążać za swoimi marzeniami.

3. Bądźcie zrelaksowani!

Odpowiednia dawka snu i odpoczynku sprawi, że będziecie mieli dużo energii do działania. Wypoczęci będziecie bardziej kreatywni, co pozwoli Wam zaplanować nietuzinkowe rozwiązania na Waszym weselu. Wyskoczcie na spontaniczny wyjazd tylko we dwoje w trakcie planowania Waszego dnia. Zmiana otoczenia może zainspirować Was do naprawdę oryginalnych pomysłów, które będziecie mogli zrealizować w trakcie Waszego przyjęcia. Niech to będzie dla Was przyjemny czas związany tylko z miłymi wspomnieniami.

folwark zalesie, sesja ślubna, reportaż ślubny, sukienka, panna młoda, pan młody, wesele z pięknym widokiem

Jakie wesela najbardziej lubisz organizować?

Realizacja wszystkich wesel moich klientów sprawia mi niesamowitą radość i satysfakcję, zwłaszcza gdy widzę uśmiech na twarzy Pary Młodej. Wtedy wiem, że udało mi się spełnić ich marzenia i sprawić, że ich dzień wygląda tak jak to sobie wymarzyli. Wesela, które organizuję mają zazwyczaj określony styl lub motyw przewodni. Uwielbiam kiedy jest on związany bezpośrednio z pasją, zainteresowaniami czy stylem życia Pary Młodej. Bardzo lubię organizować właśnie takie spersonalizowane imprezy. Tak naprawdę każde wesela jest dla mnie nietypowe i oryginale, ponieważ każda Para jest inna i wiąże się z nią wyjątkowa historia. Lubię jak organizacja danego przyjęcia stawia przede mną wiele wyzwań, a ja mogę realizować naprawdę nietuzinkowe pomysły.

folwark zalesie, sesja ślubna, reportaż ślubny, sukienka, panna młoda, pan młody, wesele z pięknym widokiemfolwark zalesie, sesja ślubna, reportaż ślubny, sukienka, panna młoda, pan młody, wesele z pięknym widokiem

 


 

 

Gabrysia | bemywife

Link do www: www.bemywife.pl

ślub w Krakowie, muzeum archeologiczne w Krakowie, para młoda

Jedna z naszych realizacji wraz z Be My Wife – Ogrody Muzeum Archeologicznego w Krakowie

Dlaczego organizujesz śluby?

Uwielbiam organizować przyjęcia! Czuję to całą sobą i nie wyobrażam siebie w innym zawodzie. Moim głównym celem jest organizacja przyjęcia tak, aby Para Młoda nie musiała się dosłownie niczym przejmować. Staram się jak tylko mogę żeby odciążyć ich przed, w trakcie i po weselu. Co tu dużo ukrywać, w trakcie wesela jestem wszędzie. Mogę śmiało nazwać się koordynatorem, kelnerką, sprzątaczką, florystką, kierowcą, księgową i psychologiem. To ogromna odpowiedzialność, aby sprostać oczekiwaniom około setki osób podczas jednego przyjęcia. Nie jest łatwo, jednak gdy w dniu wesela widzę uśmiechniętych i wyspanych nowożeńców, rodziców beztrosko pląsający po sali, a od gości otrzymuję przemiłe słowa uznania to dzięki takim chwilą czuję, że jest to moja praca marzeń.

3 rady dla Pary Młodej przy organizacji wesela.

Staram się moje Pary Młode uchronić przed wszystkimi nieprzyjemnymi sytuacjami, które przydarzyły się mi bądź innym parom podczas organizacji wesela.

1. Z uwagą czytaj oferty i umowy podwykonawców.

Często przychodzą do mnie pary, które rozpoczęły same organizację ślubu i wesela. Niestety na to na co zgodziła się Para Młoda nie mam już większego wpływu, bo najczęściej wszystkie ustalenia reguluje umowa. Jeśli na spotkaniu z salą nie było mowy o opłacie korkowej, talerzykowej, za wynajem sali, leżaków do strefy chillout czy podtalerzy, a zawarte jest to w ofercie sali bądź umowie to ciężko jest mi Wam pomóc wynegocjować inne warunki umowy. Zawsze powtarzam moim parą, abyśmy spotkali się na żywo lub na Skype ze wszystkim podwykonawcami, zadając im niezbędne pytania. To pozwoli rozwiać Wasze wszelkie wątpliwości, ale także poznać każdego z podwykonawców co według mnie jest niezwykle istotne dla obu stron.

2. Samodzielnie podejmujcie decyzje i bądźcie asertywni.

Rodzice Pary Młodej chcą dla swoich dzieci jak najlepiej, to nie podlega żadnej dyskusji, jednak organizacja wesela 20 czy 15 lat temu, a teraz to dwie różne bajki, o czym często zapominają. Stoły Gości zastawione jedzeniem to już historia – w ich miejsce pojawiły się stoły tematyczne, takie jak wytrawny, słodki, włoski czy śródziemnomorski bufet. Drewniane krzesła z wypożyczalni wypierają pokrowce. Materiałowe serwety wybierane są częściej przez Pary Młode niż te papierowe, a zwiewne, niskie bukiety zastąpiły kompozycje w wazonach typu „martinówki”. Nie dajmy sobie wmówić, że coś wygląda bajecznie, gdy Wam się to kompletnie nie podoba. Powinniście delikatnie, ale stanowczo wyrażać swoje opinie, a gdy poczujecie, że trzeba głośno powiedzieć „nie” to powinniście tak zrobić.

3. Wesele a sytuacja epidemiczna.

Kochani nowożeńcy, ze spokojem, na chłodno przeanalizujcie Wasze przyjęcie weselne w czasach pandemii. Decyzję o przełożeniu wesela na lepszy czas możecie podjąć nawet 30 dni przed weselem. Nie róbcie tego zbyt pochopnie lecz rozważnie. W domu odpowiedzcie sobie na kluczowe pytania. Czy na pewno Wy i Wasi Goście będziecie czuć się komfortowo i bezpiecznie na Waszym weselu? Czy zagraniczni Goście dadzą radę przylecieć do Polski? Co z noclegiem gdy nasz hotel jest aktualnie izolatorium, miejscem kwarantanny czy hotelem dla służby medycznej?

Może warto pomyśleć o kameralnym ślubie i weselu nawet w tym roku, a planowane przyjęcie weselne na ponad 150 Gości przełożyć na lepszy czas. Jedno jest pewne nie odwołujcie przyjęć weselnych. Za Waszym weselem stoi sztab profesjonalistów, których jednym środkiem utrzymania jesteście Wy – Pary Młode. Rezygnując z naszych usług przybliżacie nas do zamknięcia działalności. Czas, który nastał jest testem dla nas wszystkich, jak dużo w nas wszystkich empatii, wsparcia i jedności.

ślub w Krakowie, muzeum archeologiczne w Krakowie, para młoda

Jakie wesela najbardziej lubisz organizować?

Od lat jestem fanką kameralnych wesel w nietypowych miejscach, a przyjęcia plenerowe to moja miłość. Przydomowy ogród, prywatny las, malownicza działka, domek letniskowy czy dom rodzinny Pary Młodej. Wszędzie gdzie możemy postawić piękny namiot bądź zawiesić tylko żarówkowe girlandy, ustawić drewniane stoły i krzesła, zaaranżować na starych meblach słodki stół, drink bar, kącik instax, strefę chillout czy upominki dla Gości. Uwielbiam otwarte na kreatywne pomysły pary, które nie boją się wyjść poza szablon, dla których brak pogody oraz zdanie innych nie ma większego znaczenia.

To w końcu Wasz dzień, to do Was należy ostatnie słowo, to Wy macie czuć się na swoim przyjęciu weselnym, jak na najlepszej imprezie swojego życia. Pomagam parom zrealizować najskrytsze marzenia, jeśli tylko mi na to pozwalają. A zdjęcia z Pinteresta, które wspólnie wyszukujemy to na szczęście nie tylko puste inspiracje, ale w pełni zrealizowane, weselne projekty. Toskańskie wesele na tarasie, boho przyjęcie w namiocie, szklarnia weselna w stylu fine art, do tego Wasza szczera radość i bezgraniczna miłość – takie przyjęcia weselne uwielbiam najbardziej!

 


 

 

Kasia Michalska Wedding Planner

Link do www: www.eventsplanner.pl

Dlaczego organizujesz śluby?

Z branżą hotelarsko-gastronomiczną jestem związana od 15 lat, niemniej jednak na początku mojej kariery zawodowej nie myślałam o założeniu własnej firmy i budowaniu marki osobistej. Czułam się bezpiecznie w świecie korporacyjnym, działają w oparciu o wytyczne i procedury tworzone przez innych.

Od zawsze czułam, że jestem dobrym sales managerem, ale zupełnie czym innym jest organizacja eventów i ich sprzedaż w porównaniu z prowadzeniem własnej firmy. To dwa zupełnie inne światy, inna odpowiedzialność.

Oschłość i dystans w branży eventowej przyczynił się do potrzeby poszukiwań. Szukała uczuć! Radości! Szczerych emocji! Dlatego postanowiłam pozostać w branży w której zdobywałam doświadczenie i kształciłam swoją świadomość biznesową, zmieniłam jedynie segment klienta z którym chcę współpracować. Postanowiłam rozpocząć swoją dalsza karierę jako WEDDING PLANNER. Doświadczenie sprawia, iż czujemy się pewniej, lata pracy i relacji dużych projektów pozwalają rozwinąć skrzydła. Dlatego nie zastanawiając się długo zaczęłam działać. Początki były ciężkie, ale powtarzałam sobie jedną rzecz: na sukces trzeba sobie zapracować. Wszystko co piękne nie przychodzi łatwo. Pracujesz w branży pełnej miłości, radości, zatem ciesz się każdym dniem, chłoń szczęście od innych. To pomagało.

Po 7 latach budowania swojej firmy i marki wiem, że lepiej wybrać nie mogłam.

Współpracy z Parami Młodymi oraz bycie częścią jednego z najważniejszych dni w życiu każdego człowieka, nie da się porównać do żadnego zawodu jaki jest mi znany. Budowanie kontaktów i długoletnich relacji przyjacielskich, poznawanie nowonarodzonych członków rodzin (potomstwa moich Par) jest najpiękniejszym prezentem jaki mogę dostać od losu za ciężką pracę, jaką każdego dnia wkładam w organizacje ślubów i wesel. Dlatego właśnie organizuje śluby. Sprawiają, iż moja praca, wysiłek i poświecenie nabiera sensu, a miłość i szczęście jakie mnie otacza daje mi siły do dalszego działania.

 

3 rady dla Pary Młodej przy organizacji wesela.

1. Umów się na spotkanie z KONSULTANTEM Ślubnym / WEDDING PLANNEREM

Organizacja ślubu i wesela to wielkie wyzwanie dla osób, które nie mają doświadczenia w organizacji przyjęć / eventów. Oczywiście każdy może powiedzieć: „Co w tym takiego trudnego? Przecież moja kuzynka / koleżanka / znajoma sama sobie wszystko organizowała, przyjęcie było udane a Goście dobrze się bawili”. Oczywiście mogło tak być. Każdy z nas ma większe lub mniejsze predyspozycje do planowania. Są wśród nas zapewne osoby, które przed podjęciem pewnych działań przeczytają kilka poradników ‘”Jak zaplanować wesele” i dopiero po lekturze zaczną działać, ale bardzo dużo osób odejmie działanie bez analizy tematu i spotka się z konsekwencjami swoich błędów. Dobre przygotowanie pozwoli je wyeliminować, dlatego myślę, że są trzy wskazówki którymi można się kierować planując ślub:

i jeśli nawet nie będziesz chciał / ła skorzystać z usług profesjonalisty, wykup usługę doradczą. Koszt takiej usługi waha się od 300 do 1 000 zł. Są to bardzo małe koszty w porównaniu z budżetem całego wesela, które sięga kilkudziesięciu tysięcy złotych (a czasami kilkuset), a pozwoli Ci rozpocząć planowanie ślubu i wesela w sposób bardzo rozważny.

2. Stwórz budżet wesela.

Budżet to podstawowe narzędzie kontroli kosztów, a zarazem doskonałe źródło wiedzy dla osób które nie mają doświadczenia w organizacji ślubów i wesel, nie znają rynku. Budżet sprawi, iż będziesz wiedziała / wiedział jakimi środkami dysponujesz, a jakie środki musisz mieć planując swój wymarzony dzień.

Aby go przygotować musisz wiedzieć:

– dla jakiej liczy osób planujesz wesele (i tu pojawia się kolejna lista jaką musisz przygotować,  lista gości weselnych z podziałem na dzieci i osoby dorosłe).

– kwota jaką chcesz przeznaczyć na organizację ślubu i wesela

– musisz znać swoje oczekiwania, wiedzieć jakich podwykonawców chcesz mieć / jakie atrakcje planujesz

– ustal priorytety – zazwyczaj tworząc budżet mierzysz siły na zamiary, dlatego bardzo ważne jest określenie priorytetów (one pozwolą ci na dobry podział środków budżetu na podwykonawców

– znajomość cen usług – tu ważna jest znajomość rynku i cen usług (możesz ją sam zbudować wysyłając zapytania do 3-4 firm (z tego samego segmentu) prosząc o przesłanie oferty i cen usług (ważne, aby podzielić te firmy w oparciu o te jakie podobają Ci się najbardziej, a jakie najmniej – po takiej analizie  będziesz widział przedział cen (czasami bardzo duży) pomiędzy podwykonawcami.

Usługę przygotowania budżetu możesz również wykupić u WEDDING PLANNERA ( to koszt od 500 do 1000 zł). Powyższy opis pokazuje jak dużo czasu trzeba poświęcić na przygotowanie się do stworzenia budżetu. Zastanów się zatem czy nie lepiej zlecić to profesjonaliście?! – mając pewność że przygotuje taki plik szybko, rzetelnie i profesjonalnie.

3. Umowy i gwarancje ślubne

Bardzo ważną kwestią organizacyjną jest dopilnowanie wszelkich formalności. Dlatego pamiętajcie o tym, aby zawierać pisemne umowy ze wszystkimi wykonawcami oraz dostawcami usług. Dzięki temu zyskacie dodatkowe zabezpieczenie Waszych interesów i tym samym możliwość dochodzenia swoich praw z tytułu niewywiązania się z zapisów umownych. Zwróćcie uwagę na to, aby wszystkie umowy zawierane były na piśmie.

Zanim podpiszecie dokument, przeczytajcie uważnie jego treść. Jeśli coś budzi Wasze wątpliwości, koniecznie to zweryfikujcie, a następnie poproście o wprowadzenie w umowie wskazanych poprawek. Pamiętajcie, że dokumenty powinny zostać podpisane przez obydwie strony umowy. Inne ustalenia podejmowane ustnie spisane choćby w postaci maila, a następnie potwierdzone przez druga stronę. Umowa ustna tez jest umową, ale bardzo ciężko dochodzić jej prawnych aspektów na drodze sądowej.

Jakie wesela najbardziej lubisz organizować?

Uwielbiam organizować wesela, bez względu na styl przyjęcia. Uwielbiam pracę z ludźmi i ten czas oczekiwań. Planowanie, szukanie inspiracji, budowanie tematu przewodniego, ustalanie scenografii i dekoracji. To cudowny czas z którego czerpię garściami.

Zawsze staram się go porównać do okresu przygotowań do Świat, poszukiwań podarunków dla bliskich. Jestem osobą która uwielbia obdarowywać, niżeli być obdarowywana. Dlatego też zawsze bardziej cieszy mnie czas przygotowań do Świat, a nie same Święta które mijają szybko.

Podobnie jest w przypadku ślubów i wesel. Czas roku jaki spędzam z moimi Parami jest dla mnie czasem radości, wyzwań, pracy twórczej którą kocham. Dzień samego ślubu i wesela mija szybko, a ja wówczas zamykam pewną historię miłości. Dla Pary otwiera się nowa droga, która kraczą już sami. Bardzo często to mnie smuci, natomiast pociesza się kolejną realizacją i kolejna historia miłości jaka mam możliwość kreować.

dolina cedronu, ślub rustykalny, ślub międzynarodowy, para młodadolina cedronu, ślub rustykalny, ślub międzynarodowy, para młoda

 

 

 

 

Jeden komentarz

Krzysztof Orłowski

Bardzo rzeczowy artykuł... Mnóstwo informacji, dziękuję.

16:33 16 stycznia, 2021
Odpowiedz