10.07.2018

IZA & TUSHAR | FOLWARK WĄSOWO | ROMANTYCZNY ŚLUB W PLENERZE

Folwark Wąsowo – romantyczny ślub w plenerze

Folwark Wąsowo to jedna z takich lokalizacji, gdzie bliskość natury i zabytkowej architektury stanowi bardzo atrakcyjne miejsce na organizację ślubu i wesela. Dodajmy do tego romantyczny ślub w plenerze w pobliskim ogrodzie i wesele w stodole z bogactwem kwiatów na długich drewnianych stołach. Plus mnóstwo atrakcji dla dorosłych i tych najmłodszych uczestników wesela. A zwieńczeniem niech będzie międzynarodowa para młoda, która wraz ze swoimi gośćmi potrafiła pokazać, że nawet bez prądu (z powodu burzy) potrafią z energią bawić się przy świetle świec. Rozumiecie już, dlaczego postanowiłem koniecznie pokazać Wam to magiczne wesele?

UKWIECONE PRZYGOTOWANIA W FOLWARKU WĄSOWO

Poznacie dzisiaj Izę i Tushar’a, którzy na co dzień mieszkają w Londynie, ale to właśnie w Wielkopolsce postanowili się pobrać. Do organizacji całego przedsięwzięcia zaangażowała się rodzina, w tym siostra panny młodej, która wykonała te wszystkie bajeczne ozdoby kwiatowe. Cuda, prawda? Towarzyszyłem od rana przygotowaniom w Folwarku i na własne oczy widziałem jak powstawały, by zrealizować romantyczny ślub w plenerze wedle wizji Izy. Można powiedzieć, że to wesele było bardzo bogato ukwiecone, bo zarówno na stołach, jak i nawet przy drewnianych więźbach u sufitu wisiały dekoracje z kwiatów. O ile najbliższa rodzina Izy była przy niej w Folwarku, to Tushar wraz ze swoimi bliskimi szykował się w Poznaniu. Dopiero przed ceremonią wszyscy przyjechali do lokalu i oczekując na wesele – popijali aperitif.

ŚLUB PLENEROWY W OGRODACH FOLWARKU

Lubicie śluby w romantycznym stylu? Bo mój aparat je uwielbia. Cała ceremonia odbyła się w ogrodach na terenie Folwarku. Tato prowadził Izę do Tushar’a, który czekał na nią w miejscu ceremonii wraz z gośćmi w zielonym zaułku ogrodu. I uwaga – dopiero w tym momencie pan młody zobaczył po raz pierwszy tego dnia pannę młodą. Do tego harfa w tle. To był sztos!

Na szczególną uwagę zasługuje też ogromna kompozycja kwiatowa, która stanowiła tło dla ceremonii ślubnej w plenerze. Ją także wykonała siostra Izy! Ta ukwiecona aranżacja bardzo spodobała się gościom i potem ustawiały się do niej kolejki, by zrobić sobie na jej tle zdjęcia. Mnie też się udało przebić przez ten tłum chętnych i wykonałem kilka portretów nowożeńcom tuż po ślubie.

PEŁNE ATRAKCJI WESELE W STODOLE

Czy wyobrażacie sobie wesele, na którym nagle brakuje prądu? Ja też nie mogłem sobie tego wyobrazić, ale przeżyłem to – 20 minut bez światła. I wiecie co – jak jest świetna ekipa gości to nawet taka drobnostka nie przeszkodzi w dobrej zabawie. A jak jest wtedy romantycznie – cała sala w świecach i ja biegający z komórką, którą doświetlałem sobie salę 😉

Ogólnie na weselu młodzi zadbali o wiele atrakcji, w tym także z nutką hinduskiego stylu. Stąd drabina rozmaitości – prawdziwe słodycze hinduskie czy gra w polo, w którą grali i starsi, i dzieci.

Oczywiście nie mogłem odmówić sobie pleneru w dniu ślubu. Tereny Folwarku Wąsowo są bardzo fotogeniczne, podobnie jak moja para. Rozumiecie zatem, że zdjęcia plenerowe zrobiły się prawie same 😉 Sprzyjała nam także pogoda i ciepłe światło. Pamiętajcie o takich pamiątkach w dniu ślubu i róbcie sobie chociaż kilka zdjęć z wesela. Te emocje są nie do powtórzenia, serio! Uwierzcie, nie trwało to jakoś specjalnie długo, ale dzięki temu para młoda ma swoją pamiątkę z miejsca, gdzie odbywało się ich wesele i to świeżo po ślubie. Polecam wszystkim.

Jeszcze tylko szybciutki spis tych wszystkich, którzy zaangażowali się w to wyjątkowe wesele:

DJ: Jędrzej Świerczyński | Kwiaty i dekoracja: Joanna Mariott | Animacje dla dzieci: Star ART | Harfistka: Cecylia Matysik-Ignyś | Suknia: Britta Kjerkegaard | Garnitur: Gieves & Hawkes |

A teraz już zapraszam na pełne atrakcji wesele w Folwarku Wąsowo.

folwark wąsowo, romantyczny ślub w plenerze, rustykalne wesele, wesele w stodole, ceremonia plenerowa słodki kącik, rustykalny słodki kącik buty ślubne, detale ślubne, bukiet ślubny kolczyki na ślub, detal ślubny pokaz wojskowy w poznaniu przygotowania pana młodego w poznańskim hotelu folwark wąsowo folwark wąsowo, przygotowania panny młodej ołtarz z kwiatów, ceremonia ślubna w plenerze folwark wąsowo, romantyczny ślub w plenerze, rustykalne wesele, wesele w stodole, ceremonia plenerowa folwark wąsowo, romantyczny ślub w plenerze, rustykalne wesele, wesele w stodole, ceremonia plenerowa folwark wąsowo, romantyczny ślub w plenerze, rustykalne wesele, wesele w stodole, ceremonia plenerowa, rustykalne dodatki, detale ślubne, przystrojenie stodoły folwark wąsowo, romantyczny ślub w plenerze, rustykalne wesele, wesele w stodole, ceremonia plenerowa panna młoda, wesele w folwarku wąsowo, suknia ślubna britta kjerkegaard folwark wąsowo, romantyczny ślub w plenerze, rustykalne wesele, wesele w stodole, ceremonia plenerowa, drink bar folwark wąsowo, romantyczny ślub w plenerze, rustykalne wesele, wesele w stodole, ceremonia plenerowa folwark wąsowo, romantyczny ślub w plenerze, rustykalne wesele, wesele w stodole, ceremonia plenerowa bez świateł, umplugged

19 komentarzy

Łukasz Popielarz Fotografia

Piękny materiał ! wiele zacnych zdjęć <3

12:40 10 lipca, 2018
Odpowiedz

Robert Wróblewski

Bardzo fajny zestaw klatek! Dużo się dzieje!

14:20 10 lipca, 2018
Odpowiedz

  Lukasz Topa

  THx Roberto!

  17:36 10 lipca, 2018
  Odpowiedz

Dominik Imielski fotograf

Obejrzałem z przyjemnością! Dzieciaki śpiące w sianie, stare dobre czasy teraz dostępne na weselu <3

16:21 10 lipca, 2018
Odpowiedz

  Lukasz Topa

  hahah, dokładnie! :D

  17:35 10 lipca, 2018
  Odpowiedz

Potocka

Ciekawy materiał pod względem kulturoznawczym :) Podoba mi się, mimo że nie mogę się przekonać do dużej głębi ostrości ;)

17:25 10 lipca, 2018
Odpowiedz

  Lukasz Topa

  Dzięki Aga :) wiadomo, nie wszyscy wszystko muszą lubić. Po to mamy tyle narzędzi w fotografi, co by to nasze "patrzenie" było różnorodne :)

  17:36 10 lipca, 2018
  Odpowiedz

Iza

Dzieki Szymek!!! Niewiarygodne ze prawie rok temu bawiliśmy się wszyscy na weselu😬 Bez Ciebie nie byłoby tych wspaniałych fot! Wszystkim szukającym fotografa zawsze Ciebie polecamy! Fotograf 🏆🥇⭐️👍!!! Pozdrawiam gorąco i życzymy sukcesów Iza &Tushar

20:19 10 lipca, 2018
Odpowiedz

Adam

Pięknie uchwycony chaos tego dnia. A zdjęcie z panią prostującą nogi na ścianie sztos !

23:32 10 lipca, 2018
Odpowiedz

Sławek Stelmach

piękny materiał. A chłopak z odkurzaczem :)

06:36 11 lipca, 2018
Odpowiedz

Szymon Olma

Piękna i rewelacyjnie poprowadzona historia. Brawo Panowie!

09:26 11 lipca, 2018
Odpowiedz

Damian

Rewelacyjne opowiedziane czuje się jak bym tam był :) BRAWO

09:47 12 lipca, 2018
Odpowiedz

Marcin

Brawo dla Was! Pięknie opowiedzieliście historię z tego dnia :)

09:55 13 lipca, 2018
Odpowiedz

Michal

Znakomita realizacja, swietna edycja duzo dobrych reportazowych kadrow. Gratki!

14:20 13 lipca, 2018
Odpowiedz

Łukasz Pietrzak

Jak zwykle klasa. Pięknie!

19:53 20 lipca, 2018
Odpowiedz

Izabella Górska

Świetny materiał, wciąga i pochłania! Jest też i ulubione zdjęcie, czarno-białe, z przygotowań, wiecie które ;)

15:44 25 lipca, 2018
Odpowiedz

Pure Photo N.I

absolutely beautiful photography and a great connection with the couple.

11:36 19 sierpnia, 2018
Odpowiedz

Fotograf

Świetne ujęcia i piękne miejsce

13:48 25 lutego, 2020
Odpowiedz

Olga

Bardzo lubię ten sposób fotografowania. Ujęcia i kolorystyka typowa dla reportażu. Bardzo ładnie.

13:06 20 września, 2020
Odpowiedz