05.03.2020

SESJA W OSADZIE WIKINGÓW

sesja w osadzie wikingów

Nietypowa sesja w osadzie Wikingów

Są sesje, których nie da się porównać do żadnych innych, które do tej pory miało okazję się fotografować. Sesja w osadzie Wikingów to zupełnie inny klimat i doznanie. Z pewnością jest to przykład fotografowania w miejscu, które symbolizuje sposób życia tej pary. Nie znajdziecie tu typowych strojów ślubnych, wianków czy bukietów. Jest za to autentyczna miłość do historii, pasja i niecodzienny styl życia. To taki fajny, nieślubny klimat, który jednak idealnie oddaje charakter tej pary. 

Za każdym razem staram się, by zdjęcia dla moich par były dopasowane do ich samych. By wyrażały ich wrażliwość, pokazywały część duszy, by były im bliskie. Jednak to, co przeżyłem z Oliwią i Andrzejem, jest zupełnie nowym doznaniem. Dosłownie wszedłem w bliski im klimat, poznałem pasję, która jest częścią ich życia. Na pewien czas stałem się Wikingiem, ale tylko w przebraniu. Za to Oliwia i Andrzej pokazali mi jak to jest mieć dusze Wikinga i próbować ją odnaleźć we współczesnym świecie, pośród innych dusz północy. 

Zapraszam Was na sesję podczas Festiwalu Słowian i Wikingów na wyspie Wolin. 

Zupełnie inna sesja, czyli Słowianie, Wikingowie i średniowieczny klimat

Czasem, by wgryźć się w klimat, trzeba wejść w sam środek dziejących się wydarzeń i wtopić się tłum, by móc dać się porwać atmosferze. W tym roku doświadczyłem tego, że nie wystarczy tylko stać i obserwować fotografujący świat. Warto wejść w niego całym sobą, poczuć go, by lepiej zrozumieć, by dokładniej uchwycić jego istotę. 

Dlatego na kilka dni przeniosłem się w czasie do wczesnego średniowiecza i zamieszkałem w bardzo współczesnej przyepie, jednak to właśnie ona stała się moim wehikułem czasu. Dzięki niej nie tylko poznałem lepiej pasję mojej pary. Mogłem także wtopić się w tłum (bo także i ja byłem ubrany w strój Wikinga) i fotografować wtedy, gdy turystów już w osadzie nie było. 

Festiwal Słowian i Wikingów, który jest jednym z największych tego typu wydarzeń w Europie, stał się tłem dla opowiedzenia krótkiej historii o Oliwii i Andrzeju. Oliwia zna ten klimat od dziecka, bowiem wychowała się niedaleko skansenu, gdzie od 25 lat organizowany jest ten festiwal. Uczestniczyła w nim praktycznie od dziecka i teraz, wspólnie ze swoją rodziną, bywają tu co roku. 

 

Sesja to pamiątka przede wszystkim dla pary młodej

Moje pary cechuje autentyczność. Są szczerzy w tym co robią, nie boją się iść nieutartymi ścieżkami. Pewnie dlatego mogę dzięki nim i ja poszerzać horyzonty i omijać wydeptane szlaki. Gdyby nie Oliwia i Andrzej, z pewnością nie miałbym szansy dostać się do środka hermetycznego świata miłośników Słowian i Wikingów. Niezauważony, bo także przebrany, chodziłem po osadzie i łapałem nie tylko ciekawe ujęcia. Ten czas pozwolił mi poznać lepiej moją parę i dzięki temu powstał ten nietypowy materiał. 

W tego typu sesjach ważne jest także jedno – trzeba pamiętać, że przede wszystkim materiał tworzymy dla pary młodej. Nieważne, czy w osadzie średniowiecznej, na Islandzkich plażach czy pod miejskim muralem – liczą się ludzie i ich emocje. Nie wolno o tym zapominać, bo to przeżycia i odczucia pozostaną z nimi na zdjęciach. Miejsca są tłem, kształtują klimat, pomagają w uchwyceniu emocji, ale to właśnie dla wydobycia uczuć szukamy nietypowych miejsc na plenery. I spełniamy nietypowe marzenia, takie jak sesja ślubna w osadzie Wikingów.

sesja slubna wyspa wolin nietypowy plener slubny sesja slubna wyspa wolin nietypowy plener slubny sesja slubna wyspa wolin nietypowy plener slubny sesja slubna wyspa wolin nietypowy plener slubny sesja slubna wyspa wolin nietypowy plener slubny sesja slubna wyspa wolin nietypowy plener slubny sesja slubna wyspa wolin nietypowy plener slubny sesja slubna wyspa wolin nietypowy plener slubny sesja slubna wyspa wolin nietypowy plener slubny sesja slubna wyspa wolin nietypowy plener slubny sesja slubna wyspa wolin nietypowy plener slubny sesja slubna wyspa wolin nietypowy plener slubny sesja slubna wyspa wolin nietypowy plener slubny sesja slubna wyspa wolin nietypowy plener slubny sesja slubna wyspa wolin nietypowy plener slubny sesja slubna wyspa wolin nietypowy plener slubny sesja slubna wyspa wolin nietypowy plener slubny sesja slubna wyspa wolin nietypowy plener slubny sesja slubna wyspa wolin nietypowy plener slubny sesja slubna wyspa wolin nietypowy plener slubny sesja slubna wyspa wolin nietypowy plener slubny sesja slubna wyspa wolin nietypowy plener slubny sesja slubna wyspa wolin nietypowy plener slubny sesja slubna wyspa wolin nietypowy plener slubny sesja slubna wyspa wolin nietypowy plener slubny sesja slubna wyspa wolin nietypowy plener slubny sesja slubna wyspa wolin nietypowy plener slubny sesja slubna wyspa wolin nietypowy plener slubny sesja slubna wyspa wolin nietypowy plener slubny sesja slubna wyspa wolin nietypowy plener slubny sesja slubna wyspa wolin nietypowy plener slubny sesja slubna wyspa wolin nietypowy plener slubny sesja slubna wyspa wolin nietypowy plener slubny sesja slubna wyspa wolin nietypowy plener slubny sesja slubna wyspa wolin nietypowy plener slubny sesja slubna wyspa wolin nietypowy plener slubny

7 komentarzy

Michał Krawczyński

bardzo fajna historia gratuluje

11:15 15 marca, 2020
Odpowiedz

    Lukasz Topa

    chciałoby się częściej mieć takie realizacje!

    08:02 18 marca, 2020
    Odpowiedz

Gabriel Gmurczyk

Mega oryginalnie. Świetne słowiańskie klimaty.

20:35 27 marca, 2020
Odpowiedz

Michał Najberg

Czegoś takiego moje oczy jeszcze nie widziały. Bardzo fajny klimat i sceneria. Zdjęciowo majstersztyk!

14:19 5 kwietnia, 2020
Odpowiedz

Przemek Białek

I znowu mi zaimponowaliście. Bardzo oryginalna sesja.

15:20 14 maja, 2020
Odpowiedz

Katarzyna Michalska - KM wedding planner

Bardzo oryginalna i niebanalna sesja. Takiego słowiańskiego ślubu jeszcze nie mam w swoim portfolio i własnie zamarzyło mi się zorganizować coś takiego.

13:10 22 września, 2020
Odpowiedz

Radek Radziszewski

Rewelacyjne miejsce ! Piękna sesja.

10:54 20 grudnia, 2020
Odpowiedz