05.06.2014

GOSIA & GRZESIEK | ŚLUB NAD MORSKIM OKIEM

Ślub nad morskim okiem – intymnie i kameralnie

MorskieOkoBlog-0075

Zapowiedź tego ślubu wzbudziła na naszym Fan Page dość duże zainteresowanie. Na tyle duże, że nie mogłem zbyt długo czekać z publikacją jednego z najciekawszych ślubów, jakie miałem przyjemność oglądać i fotografować. Wszystko zaczęło się od telefonu w środę o godzinie 20, a rozmowa wyglądała mniej więcej tak:

– Witamy bardzo serdecznie, poszukujemy fotografa na nasz ślub.

– Cześć! Ciesze się, że nasze zdjęcia ślubne się spodobały. Kiedy miałby się odbyć ten ślub?

– Hmm, Co robisz jutro?

– … yyyyyyyy, :O :O :O

Jeśli kiedykolwiek odbierzecie podobny telefon – opad szczęki gwarantowany. A powiększał się on wprost proporcjonalnie do przetwarzanych przez ze mnie kolejnych informacji. Na wstępie dowiedziałem się, że Gosia i Grzesiek biorą ślub nad Morskim Okiemjedynie z udziałem pastoraZa chwilę moja szczęka zjechała do parteru i musiałem zbierać ją z podłogi, bo przyszła Para Młoda okazała się tworzyć świetny tandem nie tylko w życiu, ale i w pracy. Jako fotografowie ślubni, i to na całkiem niezłym poziomi(o czym możecie przekonać się Tutaj), dokładnie wiedzieli „co” i „jak”.

Start lotem błyskawicy

Tak więc o godzinie 21 nastąpiło ekspresowe zgrywanie kart, ładowanie baterii i punkt 6 rano, wyprawa pędem do Zakopanego. Na miejscu szybko złapaliśmy „wspólne fale”, a potwierdzeniem tego, że odbieramy na tej samej częstotliwości był fakt, że wszyscy inspirujemy się takimi fotografami, jak: NordicaErik Clausen czy Ed Peers (swoją drogą Was też zachęcam do zapoznania się z ich portfolio, bo im więcej klientów, którym będą podobały się zdjęcia w takich klimatach, tym szczęśliwszy będę ja, próbując to zrealizować).

Wiedziałem więc, że mogę pokombinować z kadrami, ciąć, sprawiać, że Para Młoda jest czasem (mówiąc trochę nieelegancko) „dodatkiem” do scenerii i przede wszystkim obrobić zdjęcia tak, aby jak najbardziej klimatem oddawały analogową fotografię.

Generalnie kameralnie, czyli ślub w stylu elopement

Przygotowania do ślubu to zupełnie inna mańka. Gosia z Grześkiem zaliczyli je bez szaleństwa, bez pośpiechu. Kompletnie obeszli standardy i przyjęli niekonwencjonalny punkt widzenia. A ich elopement wedding był tego dowodemElopementczyli ucieczka, dosłownie, i w przenośni. Co oznacza? W tył zwrot od szablonowych zwyczajów weselnych, od pompatycznych imprez do białego rana, od tego, „co ludzie powiedzą?”. To przygoda, totalne zdezerterowanie, sfokusowanie na interesujące destynacje, również egzotyczne. Pierwszeństwo mają uczucia oraz emocje, szerokim łukiem omijające teatralność. Uroczystość w otoczeniu przyrody skupia się na wiarygodności, a wypowiedziane słowa są bardziej autentyczne.

Gosia i Grzesiek popełnili kameralny ślub w Tatrachnad Morskim Okiem. Para ewidentnie czuła bluesa do tych pięknych okoliczności przyrody. Wydawało się, że góry są ich środowiskiem naturalnym, bo w krajobraz Państwo Młodzi wpisali się bezbłędnie. Jeśli ciekawią Was tego typu realizacje, koniecznie obejrzycie również elopement w Czarnogórze Tiny i Justin’a.

Historia z Tatrami w tle, czyli skąd pomysł na ślub nad morskim okiem

Są ludzie, którzy nie wierzą w góry piękniejsze od Tatr. Faktycznie posępny, tatrzański krajobraz ma potęgę oraz wzbudza respekt. Choć w drodze do Morskiego Oka na niebie wisiały ciężkie, kapryśne chmury i cały czas padało to w momencie, gdy dojechaliśmy do celu, deszcz nagle zrobił 2,5-godzinną pauzę.

Ceremonia odbyła się w obrządku Kościoła Baptystów (więcej na ten temat można przeczytać Tutaj)Gosia wyglądała posągowo w zwiewnej, szarej sukni w greckim stylu. Grzesiek też postawił na swobodę, więc o marynarce nie mogło być mowy.

Ich ślub nad Morskim Okiem w minimalistycznym wydaniu był wyjątkowy z wielu powodów. Bez zbędnych efektów specjalnych, tylko z tym, co niezbędne. Cisza jak makiem zasiał, mistyczne widoki, dostarczające intensywnych wrażeń zmysłowych… I w tym wszystkim fantastyczne było to, że okoliczności przyrody nadawały większy sens temu wydarzeniuIntymny ślub w Tatrachbeudziału gości i całego bagażu tradycyjnych konwenansów, zupełnie zmienił optykę standardowej ceremonii. Widząc to wszystko na własne oczy, myślę sobie, że aura natury sprzyjała spontaniczności Gosi i GrześkaIch wybór był trafiony. Para znalazła idealne miejsce do tego, aby zostawić wszystko w tyle i po prostu na moment nawiać rzeczywistości.

Nie taki deszcz straszny

Ten emocjonalny ślub nad Morskim Okiem rzuci całkowicie nowe światło na reportaż ślubny. Górzysty teren dał masę możliwości fotografowania Pary Młodej w różnych ujęciach. I choć pod koniec robienia zdjęć plenerowych, działaliśmy w deszczu i przemokliśmy do suchej nitki, to nie usłyszałem od Młodych żadnego marudzenia. Na przekór niepogodzie Gosia i Grzesiek byli wręcz rozchmurzeni i rozpromienieni. Każdemu życzę takich klientów!

Współpraca szła gładko również dlatego, że miałem przed sobą pewną siebie, parę świadomych osób. Profesjonalistów, znających się na rzeczy. Od początku mieli własną wizjęktórej tworzeniu też mogłem wziąć udziałDo tego dołączyła baśniowa i mglista sceneria gór. W deszczu Tatry mają niewiarygodny urok.

bukiet: Dekoraj

suknia: Karolina Głogowska

Elopement w Polsce, ślub w górach, ślub nad morskim okiemElopement w Polsce, ślub w górach, ślub nad morskim okiemgazdowie nad morskim okiem, dorożka, konie w dorożce, morskie okoElopement w Polsce, ślub w górach, ślub nad morskim okiem, para młoda jedzie dorożką nad morskie okopara młoda i pastor w drodze nad morskie oko, Elopement w Polsce, ślub w górach, ślub nad morskim okiemmgliste tatry, magiczna aura na ślub, Elopement w Polsce, ślub w górach, ślub nad morskim okiemElopement w Polsce, ślub w górach, ślub nad morskim okiemElopement w Polsce, ślub w górach, ślub nad morskim okiemElopement w Polsce, ślub w górach, ślub nad morskim okiem, magiczna sceneria, intymny ślubElopement w Polsce, ślub w górach, ślub nad morskim okiemElopement w Polsce, ślub w górach, ślub nad morskim okiemElopement w Polsce, ślub w górach, ślub nad morskim okiemElopement w Polsce, ślub w górach, ślub nad morskim okiemElopement w Polsce, ślub w górach, ślub nad morskim okiemElopement w Polsce, ślub w górach, ślub nad morskim okiemElopement w Polsce, ślub w górach, ślub nad morskim okiemElopement w Polsce, ślub w górach, ślub nad morskim okiem, sesja w deszczumgła nad morskim okiem, sesja w tatrach, sesja w deszczuElopement w Polsce, ślub w górach, ślub nad morskim okiemElopement w Polsce, ślub w górach, ślub nad morskim okiemElopement w Polsce, ślub w górach, ślub nad morskim okiemElopement w Polsce, ślub w górach, ślub nad morskim okiemElopement w Polsce, ślub w górach, ślub nad morskim okiemElopement w Polsce, ślub w górach, ślub nad morskim okiem, sesja po ceremoniiElopement w Polsce, ślub w górach, ślub nad morskim okiemsarna w Tatrach, ślub w Tatrach, ślub nad morskim okiem, niespodziewany gośćElopement w Polsce, ślub w górach, ślub nad morskim okiemElopement w Polsce, ślub w górach, ślub nad morskim okiem, sesja w deszczuElopement w Polsce, ślub w górach, ślub nad morskim okiem

89 komentarzy

Bartłomiej Zegadło

Piękny ślub, fantastycznie oddaliście klimat tego wydarzenia. Gratulacje.

10:18 16 czerwca, 2014
Odpowiedz

  NoToCyk Fotografia

  Bardzo fajne i naturalne zdjęcia.

  10:56 1 listopada, 2016
  Odpowiedz

  Agnieszka Kłosińska

  Świetne ujęcia i niesamowity klimat. Wspaniała para z wyobraźnią :)

  14:16 10 kwietnia, 2019
  Odpowiedz

  Flagi

  Zdjęcia pokazują że nie zawsze musi być pogoda aby cieszyć się chwilą. Super

  14:21 25 sierpnia, 2021
  Odpowiedz

julia molner

Wspaniale fotografie! Piekny slub, inspirujacy. Super Para! Ach;) rewelacja!

10:26 16 czerwca, 2014
Odpowiedz

Karolina R.

Ach te szarości... Młodzi wpasowali się perfekcyjnie w krajobraz. Zdjęcia wspaniałe :)

10:50 16 czerwca, 2014
Odpowiedz

Paweł Słowik

rewelacyjny klimat, bardzo mi się podoba PS: właśnie dziś z rodzinką w Tatry przyjechałem :)

11:18 16 czerwca, 2014
Odpowiedz

Niepoprawna Panna Młoda

Genialne zdjęcia i to chyba najpiękniejsza ceremonia w Polsce jaką widziałam na zdjęciach. Widać, że Para Młoda doskonale wiedziała czego chce. Są genialnie ubrani, świetnie wpasowują się w scenerię (szarości są tu idealne). I pogoda... też sprzyjała niezwykłym zdjęciom :)

11:19 16 czerwca, 2014
Odpowiedz

mtphotography

Mimo, że to obcy dla mnie ludzie przeglądając zdjęcia wzruszyłam się. Piękne miejsce, piękna pamiątka...ideał <3

11:35 16 czerwca, 2014
Odpowiedz

Pan Kruk

Kawał bardzo dobrej roboty!

11:45 16 czerwca, 2014
Odpowiedz

Magda Kryjak

Pięknie! Kameralny ślub, cudowne miejsca - marzenie :)

11:46 16 czerwca, 2014
Odpowiedz

Łukasz Ostrowski

świetna robota, spisałeś się Szymon, oczywiście w głębi duszy zazdroszczę takiego ślubu ale niedługo mi przejdzie ;) Oby więcej takich "uroczystości" czego Tobie i sobie życzę ;)

12:02 16 czerwca, 2014
Odpowiedz

Mycha

Coś mi mówi, że będziecie mieli jeszcze jedno takie zlecenie na mój ślub. :) Pięknie!

12:10 16 czerwca, 2014
Odpowiedz

  admin

  Magda tylko daj nam znać wcześniej niż zrobiła to Gosia z Grześkiem ;D BTW. Trzymamy za słowo - ale poszukamy jeszcze bardziej spektakularnej miejscówy! :)

  12:13 16 czerwca, 2014
  Odpowiedz

U. Łukaszewicz

Jeden z ciekawszych reportaży ślubnych jakie miałam okazję ostatnio oglądać. I jeden z niewielu który wywołał u mnie gęsią skórkę. Nasycony emocjami. Pozytywnie zazdroszczę tak świadomych (i pięknych) Klientów :) Brawo!

12:54 16 czerwca, 2014
Odpowiedz

Iza Górska

Najbardziej kameralny ślub, jaki widziałam :-). Fantastyczny klimat (i suknia boska!).

15:50 16 czerwca, 2014
Odpowiedz

Kaja

ejj,poryczalam sie juz od polowy zdjec! boska sesja,boscy Wy! pomysl mega boski! zazdroszcze :)

15:59 16 czerwca, 2014
Odpowiedz

Gosia

coś pięknego, nie widziałam jeszcze czegoś TAK bajkowego:)))

08:38 17 czerwca, 2014
Odpowiedz

Szymon Olma

Klasa - zarówno sam ślub jak i robota fotografa.

20:17 20 czerwca, 2014
Odpowiedz

Aga

wspaniałe fotografie w niesamowitych okolicznościach przyrody :) :)

15:37 22 czerwca, 2014
Odpowiedz

Gosia Stępień

Wzruszyłam się.Fantastyczne emocje i klimat.

14:33 25 czerwca, 2014
Odpowiedz

Anka

A już myślałam, że Para Młoda oszczędzi koniki...:(

15:17 25 czerwca, 2014
Odpowiedz

Kamila Muczyńska

Szymon, przepiękny ślub, wspaniałe kadry, znakomicie oddałeś klimat, emocje. Naprawdę świetna robota!

17:15 25 czerwca, 2014
Odpowiedz

Margi

Cudowne zdjęcia !!! Niesamowita para i niesamowity klimat, zdjęcia zrobione przez prawdziwych artystów...bajkowe... tylko jak widzę sandałki i (chyba) śnieg w tle to mnie ogarnia przerażenie ;-)

18:27 25 czerwca, 2014
Odpowiedz

Beata Wojtczak

Ten spokój, sielankowe przygotowania, klimat, kolorystyka, suknia....wszystko. Czas dla tych DWOJGA jakby się zatrzymał....Ten reportaż pokazuje, że nie potrzeba wiele, aby poruszyło i wywołało tyyyyle emocji...jestem oczarowana. Gratuluję bardzo bardzo!!! :)

12:07 26 czerwca, 2014
Odpowiedz

Anna & Jacek Bieniek

Piękne te szarości!

14:42 30 czerwca, 2014
Odpowiedz

Daniel

Pozazdrościć takiej intymności.

09:18 5 lipca, 2014
Odpowiedz

Marcin

Przepiękne zdjęcia! Dla mnie ślub idealny, są tylko Ci którzy są potrzebni! Jestem pod ogromnym wrażeniem :)

21:32 9 lipca, 2014
Odpowiedz

Seweryn Czarnocki

Bardzo fajne zdjęcia z klimatem

18:09 18 lipca, 2014
Odpowiedz

Zespół weselny Ciechanów

Czegoś takiego jeszcze nie widziałam.. Coś przepięknego, wspaniałe zdjęcia. Pozazdrościć takiego prywatnego ślubu.. Ta sesja zdjęciowa długo pozostanie mi w pamięci.

17:59 20 lipca, 2014
Odpowiedz

iza

Nic dodać, nic ująć. Zawsze marzyłam o takim skromnym, nastrojowym ślubie, w obecności absolutnie niezbędnych osób, bez pompy, nadmiernych przygotowań, niepotrzebnych kosztów i bajerów, ale za to w prawdziwej atmosferze ślubowania drugiej osobie. Niestety jest jakaś presja otoczenia, niezrozumienie rodziny i... nawet tej drugiej połówki. Ten ślub jest przepiękny i w tak niesamowicie urokliwej scenerii. Daje do myślenia o wielu innych wyborach, jakich dokonujemy. Gratulacje dla nowożeńców i fotografów!!!

12:58 23 lipca, 2014
Odpowiedz

Piotrek

Znakomite zdjęcia :) !

18:16 28 lipca, 2014
Odpowiedz

PyszStudio

Całe szczęście pogoda w miarę dopisała. W tatrach baardzo szybko potrafi się rozpadać nawet jeżeli cały dzień było ładnie - sam to przerabiałem już nieraz :)

16:35 14 września, 2014
Odpowiedz

Michał Sokołowski

Świetne kadry. Widać że robione z pomysłem. Pozdrawiam

14:08 19 września, 2014
Odpowiedz

Audiovideofilm

Wprost wspaniała miejscówka - ślub w takim miejscu to coś więcej niż tylko ślub :)

15:21 25 września, 2014
Odpowiedz

Agata Kwiecień

Oglądam już po raz n-ty :) Fantastyczne.

14:42 21 października, 2014
Odpowiedz

Fotografik

niesamowite zdjęcia...po prostu piękne!

10:10 30 października, 2014
Odpowiedz

patrykwolański

I kurde można zrobić piękny ślub bez całej bezsensownej rodzinnej hołoty ;) Piękne zdjęcia

13:19 14 listopada, 2014
Odpowiedz

Asia

patrykwolański - bardzo dobra uwaga fantastyczny pomysł.

23:26 1 grudnia, 2014
Odpowiedz

Jacek

Świetne zdjęcia! Od razu rzuca się woczy ten górski klimat :)

19:43 11 grudnia, 2014
Odpowiedz

BARTCABAN.PL - FOTOGRAFIA

Niesamowita historia i magiczny klimat, jestem pod ogromnym wrażeniem!

13:20 2 stycznia, 2015
Odpowiedz

Dariusz Łuka fotografia

Super światło, dobre kolory, ogólnie świetny klimat.

11:16 7 stycznia, 2015
Odpowiedz

Jakub Dziedzic

Świetne zdjęcia. Pozazdrościć scenerii....Pozdrawiam

21:56 12 stycznia, 2015
Odpowiedz

Artur

:) http://www.mymodernmet.com/profiles/blogs/best-wedding-photographs-of-2014

22:59 12 stycznia, 2015
Odpowiedz

Ewa

Co za cudowny ślub i przepiękne zdjęcia! Ten nastrój,ta delikatna intymność dwojga ludzi uchwycona na zdjęciach.Ten reportaż jest mistrzowski,bardzo się wzruszyłam! Też pół roku temu brałam ślub w górach w obecności wyłącznie 9 najbliższych osób,polecam wszystkim bo było cudownie.Mieliśmy dobrego fotografa ale wy jesteście po prostu bezkonkurencyjni!

08:11 17 stycznia, 2015
Odpowiedz

Keruk

Fantastyczne zdjęcia. Miło zobaczyć. Podziwiam szczerze. Pozdrawiam.

10:30 17 stycznia, 2015
Odpowiedz

Michał Szlązak

Nigdy bym nie pomyślał o tym, że można stworzyć tak intymną scenerię. Miejsce z daleka od ludzi, brak gości weselnych - patrząc na zdjęcia czuć dużo emocji.

23:01 18 stycznia, 2015
Odpowiedz

Piotrek

Jest pięknie ! całość tworzy niezwykle zgraną kompozycję :) podoba się bardzo !

19:05 22 stycznia, 2015
Odpowiedz

Urszula Szular

Zdjęcia takie, że tylko pozazdrościć. Pozdrawiam

22:05 18 lutego, 2015
Odpowiedz

Darek Novak

Ha no i da rade w Polsce zrobic cos fajnego nie wydajac fortuny na "limuzyny" Super!Az milo popatrzec

10:27 23 kwietnia, 2015
Odpowiedz

Monika

Pieknie. Nie potrzeba wielkiej oprawy aby miec piekny slub.

09:00 1 sierpnia, 2015
Odpowiedz

Makowa

Pod koniec postu niewiele widziałam już przez łzy. Przepiękne i wzruszające. Mam nadzieję, że za kilka lat też będę umiała uchwycić takie piękne momenty.

18:56 16 września, 2015
Odpowiedz

Kasia

Świetne zdjecia...i wyjątkowy ślub, piękne stroje Panstwa Młodych, suknia marzenie..ach...

01:05 20 grudnia, 2015
Odpowiedz

Mateusz Siedlecki

Piękne zdjęcia!!

08:35 2 marca, 2016
Odpowiedz

DM

Super fotki:) DM

20:55 7 marca, 2016
Odpowiedz

Justyna

Niesamowity klimat... Piękne zdjęcia!

23:26 1 kwietnia, 2016
Odpowiedz

Marcin Konowoł

Coś pięknego. Pozazdrościć tylko można.

10:38 26 kwietnia, 2016
Odpowiedz

Małgosia G

Perfekcyjne zdjęcia!

19:09 16 czerwca, 2016
Odpowiedz

Fotografia ślubna Białystok

Pięknie opowiedziana historia, ciekawe kadry!

12:41 29 września, 2016
Odpowiedz

Erik

Natural and beautiful pictures Szymon!

22:51 27 stycznia, 2017
Odpowiedz

Piotr Duda fotografia

Jak dla mnie to niedościgniony wzór. Gratuluję :)

15:34 21 kwietnia, 2017
Odpowiedz

Adrian

Naturalnie i pięknie

01:01 18 maja, 2017
Odpowiedz

Fotobox mieten Wien

http://www.valphotography.at/fotobox-mieten-wien/

16:18 5 lipca, 2017
Odpowiedz

Fotograf

Świetne fotki, miło się ogląda :)

13:38 13 lipca, 2017
Odpowiedz

W obrazie

Piękny górski plener. Podziwiam determinację młodych :)

10:55 18 sierpnia, 2017
Odpowiedz

Mariola

Piękna sesja - zrobiona z dużym gustem i smakiem. Gratuluję !

19:43 12 kwietnia, 2018
Odpowiedz

Daniel Sadowski

Świetna historia. Nawet nie wiedziałem że nad Morskim Okiem też można wziąć ślub ;) A jeśli chodzi o same zdjęcia - naprawdę świetna historia.

12:44 18 grudnia, 2018
Odpowiedz

RKstudio

Piękny ślub, fantastyczne zdjęcia. Świetna robota - gratulacje!

15:40 10 kwietnia, 2019
Odpowiedz

Dawid Mitoraj

ja bym nie odbierał :P a tak serio to gratulacje

21:00 24 kwietnia, 2019
Odpowiedz

Grzegorz Pytel

cudo inspiracja <3

23:12 8 maja, 2019
Odpowiedz

Patryk

Klasa!

13:20 29 maja, 2019
Odpowiedz

Ania

Super kolory :)

13:22 10 lutego, 2020
Odpowiedz

Ania

Super kolory

13:25 10 lutego, 2020
Odpowiedz

Fotografia śubna Śląsk

super reportaż

16:26 7 maja, 2020
Odpowiedz

Paweł

To chyba najczęściej komentowany wpis :)

15:31 3 września, 2020
Odpowiedz

Lubov Lisitsa photography

Piękna historia ! Bardzo mi się podoba!

16:05 3 września, 2020
Odpowiedz

Marcin Boczarski

Wracam regularnie do tego wpisu, ślub marzenie dla wielu osób i to po obu stronach obiektywu <3

18:44 4 października, 2020
Odpowiedz

Marcin Zięba

Piękna historia, piękne zdjęcia, bardzo mi się podobają ;)

12:05 6 grudnia, 2020
Odpowiedz

Kamil

Pamiętny ślub :D

20:08 15 stycznia, 2021
Odpowiedz

Paweł Stec

Piękna historia, super reportaż!

20:14 17 lutego, 2021
Odpowiedz

Fotograf Ostrołęka

Napiszemy Wam coś szczerze, bardzo lubimy wracać do tej sesji, a już trochę czasu minęło od jej powstania.

19:26 18 lutego, 2021
Odpowiedz

Darek

To jeden z tych Waszych materiałów do których wracam czasem dla czystej przyjemności oglądania. Mega!

10:53 23 lutego, 2021
Odpowiedz

Monia

Wymiatacie! Jaki ten reportaż jest soczysty i piękny, brak mi słów...

15:04 3 marca, 2021
Odpowiedz

Łukasz Wąsik

Chłopaki w formie! Klasa!

20:58 15 marca, 2021
Odpowiedz

Greg

Super klimat, świetne fotografie

11:22 30 marca, 2021
Odpowiedz

Mixshot

Świetny reportaż zdjęciowy. Na luzie, z klimatem. Całe spektrum przeróżnych zdjęć. Zlecający musieli być mega zadowoleni :)

14:06 3 sierpnia, 2021
Odpowiedz

Mixshot fotografia produktowa

Uwielbiam górskie klimaty na zdjęciach. Fotografie z takich miejsc mają w sobie zawsze jakiś urok

15:24 3 sierpnia, 2021
Odpowiedz

Mixshot

Świetne kadry i miejscówka na takie zdjęcia :)

13:34 16 sierpnia, 2021
Odpowiedz

SercemWidziane | fotografia noworodkowa oraz rodzinna

Te kolory, ta obróbka i miejscówka bardzo nam się podobają <3 Pozdrawiamy

11:49 17 marca, 2022
Odpowiedz