29.10.2019

ELEGANCKA SESJA ŚLUBNA | KAMILA & MICHAŁ

opactwo cystersów, sesja ślubna, sesja plenerowa, plener ślubny, lmfoto

Elegancka sesja ślubna w Opactwie Cystersów w Lubiążu

Kamila i Michał to jedna z takich par, które dostarczyły mi wielu niezapomnianych wrażeń. Wspólnie z nimi, przeniosłem się w czasie do barokowych wnętrz Opactwa Cystersów w Lubiążu na elegancką sesję ślubną. To była prawdziwa podróż w czasie i przestrzeni! Dzisiaj postanowiłem zabrać Was ze sobą na tę wycieczkę. Gotowi? Nasza elegancka sesja ślubna już za moment przed Wami!

Sesja ślubna w Opactwie Cystersów w Lubiążu

Byliście kiedyś w barokowych wnętrzach pocysterskiego zespołu klasztornego? Jeśli szukacie miejsca na plener w bardzo eleganckim stylu, wpiszcie to miejsce na listę lokalizacji do odwiedzenia.

Opactwa znajduje się niedaleko Wrocławia i jest małym rajem dla fotografa. Znajdziecie tu bogato zdobione wnętrza z wielkimi oknami, przez które wpada do środka malownicze światło. Kompleks jest nadal w trakcie renowacji, ale to nieistotne. Każdy zakątek znajdzie swojego faworyta. 

Jeśli lubisz przestrzenie, surowy kamień i echo, gdy wołasz do swojej pary – jedź do Opactwa. Jeżeli szukasz klimatu bajkowego, gdzie sala książęca czy refektarz wyglądają jak z filmu historycznego – odwiedź Lubiąż. Jeżeli twoim celem jest elegancka sesja ślubna czy to sesja narzeczeńska – to polecam Ci – jedź do Opactwa na zdjęcia. 

Pocysterski klasztor, para młoda i trochę modowych akcentów

Ten, kto zna mnie trochę lepiej wie, że lubię przemycać na plenery trochę klimatu fotografii modowej. Nie wszędzie ona pasuje i nie każdy się odnajdzie na takiej sesji, dlatego czasem tylko lekko wplotę gdzieś pewne elementy, ale bywa i tak, że mogę pozwolić sobie na więcej. 

Moi dzisiejsi bohaterowie to para, która zdecydowanie pasowała mi do wszelkich modowych klimatów. Jeśli wiesz, że Twoja panna młoda uwielbia Marylin Monroe i do tego spokojnie mogłaby konkurować z nią urodą to znak, że warto to wykorzystać. Wystarczy subtelnie wpleść ten klimat w sesję ślubną, by podkreślić fascynację panny młodej ikoną kina i pokazać jej niezwykłą urodę.

Wspólny mianownik to niesamowita świadomość swojego „ja”, lekkość pozowania i seksapil tak samo szlachetny, jak u Marylin Monroe! Trochę niesprawiedliwie traktuję Michała, bo chociaż także dobrze pozował (co jest nieczęste u mężczyzn), to jednak główną gwiazdą, który błyszczała tu najjaśniej, była Kamila. Zobaczcie na zdjęciach z jaką swobodą pozowała przed obiektywem. Jak pięknie potrafiła wpleść w te wnętrza elegancji i zmysłowości. 

Bardzo ważne jest, by para zaangażowała się, wczuła w klimat i zaufała, że chociaż każę im położyć się na ziemi – efekt ostateczny ich pozytywnie zaskoczy. Tu mogłem pozwolić sobie na pełną dowolność, bo para miała i chęci, i predyspozycje, i ogromną zabawę z tego, że tworzymy bardzo elegancką sesję w modowym klimacie!

Nietypowe miejsca na plener a pomysł na zdjęcia

Na plenery trzeba mieć pomysł. Nie od dziś wiadomo, że dobre zdjęcia nie robią się same. Im więcej my, jako fotografowie i nasze pary przygotujemy się do nich, tym można spodziewać się lepszych efektów.

Sesja to pewna opowieść, którą trzeba umieć przedstawić, czasem nawet zagrać. Przestrzeń bardzo pomaga, bo narzuca kontekst, ułatwia wejście w rolę. A potem? Potem są już tylko uczucia. I to jest to, co będzie wyróżniać sesje modowe od narzeczeńskich i poślubnych. Modele grają swoje role, a pary nie muszą. 

Parom trzeba ułatwić odnalezienie emocji, pomóc im się otworzyć na nie, by pokazali je przed obiektywem. Sesje z parami są przez to nieprzewidywalne. Taka elegancka sesja ślubna rządzi się takimi samymi prawami. I w tym tkwi ich piękno – nigdy nie wiesz jak bardzo ludzie Ci zaufają i otworzą się na siebie. Możesz mieć wielkie szczęście i trafić na taką parę jak Kamila i Michał. Zaproszą Cię do swojego zmysłowego świata, a Ty odwdzięczysz się im nietypowymi zdjęciami z eleganckiej sesji w barokowych wnętrzach Opactwa Cystersów

Niezwykle cieszy mnie, że Kamila i Michał zaufali mi w pełni i dzięki temu powstała zupełnie niezwykła elegancka sesja w miejscu, które dziś zaczyna być bardzo popularne (a wtedy, gdy ja tam byłem, tylko garstka osób słyszała o Opactwie). 

Zapraszam Cię do obejrzenia tych zdjęć i liczę, że pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza. 

opactwo cystersów, sesja ślubna, sesja plenerowa, plener ślubny, lmfoto opactwo cystersów, sesja ślubna, sesja plenerowa, plener ślubny, lmfoto opactwo cystersów, sesja ślubna, sesja plenerowa, plener ślubny, lmfoto opactwo cystersów, sesja ślubna, sesja plenerowa, plener ślubny, lmfotoopactwo cystersów, sesja ślubna, sesja plenerowa, plener ślubny, lmfoto opactwo cystersów, sesja ślubna, sesja plenerowa, plener ślubny, lmfoto opactwo cystersów, sesja ślubna, sesja plenerowa, plener ślubny, lmfoto opactwo cystersów, sesja ślubna, sesja plenerowa, plener ślubny, lmfoto opactwo cystersów, sesja ślubna, sesja plenerowa, plener ślubny, lmfoto opactwo cystersów, sesja ślubna, sesja plenerowa, plener ślubny, lmfoto opactwo cystersów, sesja ślubna, sesja plenerowa, plener ślubny, lmfoto opactwo cystersów, sesja ślubna, sesja plenerowa, plener ślubny, lmfoto opactwo cystersów, sesja ślubna, sesja plenerowa, plener ślubny, lmfoto opactwo cystersów, sesja ślubna, sesja plenerowa, plener ślubny, lmfoto opactwo cystersów, sesja ślubna, sesja plenerowa, plener ślubny, lmfoto opactwo cystersów, sesja ślubna, sesja plenerowa, plener ślubny, lmfoto opactwo cystersów, sesja ślubna, sesja plenerowa, plener ślubny, lmfoto opactwo cystersów, sesja ślubna, sesja plenerowa, plener ślubny, lmfoto opactwo cystersów, sesja ślubna, sesja plenerowa, plener ślubny, lmfoto opactwo cystersów, sesja ślubna, sesja plenerowa, plener ślubny, lmfoto opactwo cystersów, sesja ślubna, sesja plenerowa, plener ślubny, lmfoto opactwo cystersów, sesja ślubna, sesja plenerowa, plener ślubny, lmfoto opactwo cystersów, sesja ślubna, sesja plenerowa, plener ślubny, lmfoto opactwo cystersów, sesja ślubna, sesja plenerowa, plener ślubny, lmfoto opactwo cystersów, sesja ślubna, sesja plenerowa, plener ślubny, lmfoto opactwo cystersów, sesja ślubna, sesja plenerowa, plener ślubny, lmfoto opactwo cystersów, sesja ślubna, sesja plenerowa, plener ślubny, lmfoto opactwo cystersów, sesja ślubna, sesja plenerowa, plener ślubny, lmfoto opactwo cystersów, sesja ślubna, sesja plenerowa, plener ślubny, lmfoto

12 komentarzy

Bartłomiej

Pierwsze zdjęcie mega :) szkoda że nie da się powiększyć :/

10:40 7 listopada, 2019
Odpowiedz

  Lukasz Topa

  Mogę podesłać nieco większą wersje jeżeli masz ochotę. Daj znać ;)

  11:06 15 listopada, 2019
  Odpowiedz

thisday.pl Piotr Hołowienko

Cóż za klimat eleganckiej sesji ślubnej! Wow! Jestem pod mega wrażeniem!

17:51 9 listopada, 2019
Odpowiedz

  Lukasz Topa

  Dzięki Piotrek ;)

  11:06 15 listopada, 2019
  Odpowiedz

Ufinka

Cudownie...

22:53 11 listopada, 2019
Odpowiedz

  Lukasz Topa

  Dzięki!

  11:06 15 listopada, 2019
  Odpowiedz

maicek

Piękna sesja. Prawdziwie bajkowy klimat ;)

00:51 15 listopada, 2019
Odpowiedz

  Lukasz Topa

  Taki był od samego początku zamiar. Fajnie, że wyszło zgodnie z założeniami.

  11:07 15 listopada, 2019
  Odpowiedz

Zbyszek

Piękna sesja, piękny reportaż, wszystko piękne!!!

11:03 20 grudnia, 2019
Odpowiedz

Michał Krawczyński

Fajne klimaty, super

11:31 7 marca, 2020
Odpowiedz

Marcin

Modelka i jej suknia ... cudo. Zdjęcia również.

07:54 12 grudnia, 2020
Odpowiedz

Przemysław Kurdunowicz

Piękna sesja

15:47 21 czerwca, 2021
Odpowiedz