Monday July 3rd, 2017

MAGDA & MACIEK | LISBON

para lizbona milosclizbona lisboa miasto ludzieplaskorzezba detal rybapies ulica ludzie streetmorze para lawki lezaki ludziepara morze molo odpoczynekprzystanek popłudnie ludzie dworzecmotor skutery kolory lizbonazdjecie skok morzeodpoczynek lezaki nabrzezetramwaj szyny lizbona ulicametro ludzie schody ruchomecienie metro para mlodaswiatocien okulary mara mloda sesja narzeczenskapapieros drzwi robotnik restauracjamycie szyb robotnicy industrialny klimatslon balony refleksyryby kapelusz scianasukienka żółta marynarka kapelusz para młodapasy samochod solty kolorsukienka wiatr kostka chodnikwrobel para mloda sesja narzeczenskazlta sukienka portretiphone sesja narzeczenska starszy pandrzewo kapelusz czerwony kolorpiekarnia gazeta przechodzien sklepciasteczka portugalia piekarniakapelusz sukienka ulica street swiatlowieloplan street samochodwidok para mloda sesja narzeczenskaodbicia refleksy szybaodbicia kapeluszstary samochod ulicagraffiti napisschody przechodzacy ludzie ruchgolabie kamienica lizbonatlum ludzi ulica okulary szelki kostka brukowaprzechodzien dziadek drzewo restauracjamurzyn para mloda szelki okularySesja ślubna w Lizbonietramwaj zolty makietaschody para mloda marynarka okularySesja ślubna w Lizboniedrzewo suknia slubna taniecwidok dachy morze portrety rosliny mury schody sukienka szelkipies kobieta para mloda balkon uliczkikostka brukowa lawka para ludzieoczy mural para mloda wzrokSesja ślubna w Lizboniegoscie lizbona pranie kobietyzachod slonca dlonie para mlodapryzmat para mloda suknie slubnapsy niebo widok

29 Comments

Aga Hosking

Wspanialy reportaz!! Fotka z iczami na scianie patrzacymi na pare jest odlotowa!! Well done!

10:54 July 4, 2017
Reply

Marcin

Pięknie jest ! Brawo !

10:54 July 4, 2017
Reply

Ania i Piotrek

świetna robota, genialne klatki

11:20 July 4, 2017
Reply

Jacek

Panowie, mistrzostwo!

11:22 July 4, 2017
Reply

Michał

Sesja dopracowana na 200%, rewelacja!

11:23 July 4, 2017
Reply

Wojtek

Siema. No to ja będę głosem krytyki, bo ciężko o szczerą opinię w dzisiejszych czasach. Fotograficznie to najwyższy poziom, nie ma co do tego wątpliwości. Pomysły na kadry, egzekucja, obróbka. Serio. Brakuje mi jednak w tym wszystkim dwóch rzeczy - historii i szczerości. Sesja jest zlepkiem fajnych miejsc i fajnych kadrów, w których niestety nie wyczuwam tu chemii. Czasem tak jest, jak Klient zbyt mocno chce i zapomina w tym wszystkim o co tak naprawdę chodzi. Do innych komentujących - nie nadużywajmy proszę słowa reportaż, bo ten plener reportażem nie jest. Bez obrazy oczywiście, mam nadzieję że potraficie przyjąć odrobinę krytyki, która powinna rozwijać.

11:35 July 4, 2017
Reply

  Łukasz Topa

  Nie mamy najmniejszego problemu z krytyką. Oczywiście używanie słowa "reportaż" w tym przypadku ma się nijak - aczkolwiek sesja jest wykonana trochę w "reportażowym stylu" i być może to mieli na myśli komentujący. Jeśli nie widzisz tutaj "historii" (których jest conajmniej kilka) - no cóż. Weź pod uwagę 2 rzeczy: galeria którą oglądasz jest naszą fotograficzną wizją - zabawą, kadrem, kontekstami itd. Klienci otrzymali dużo więcej, subtelnych, romantycznych zdjęć - nie chcieliśmy dawać ich na blog w takiej ilości, by odrobinę złamać schemat i popatrzyć na sesję ślubną trochę inaczej, bez takiej ilości "przytulasków" ;) PS. Krytykując, warto by było podpisać się, tak by wiadomo było z kim prowadzi się dyskusję :)

  11:42 July 4, 2017
  Reply

   Jacek Kawecki

   Świetnie wkomponowaliście się w klimat miasta. Kompozycja zdjęć zaskakująca. Brawo!

   11:59 July 4, 2017
   Reply

   Wojtek

   Łukaszu, spokojnie :) Widzę wiele np. robotnik na linie i latający słonik, kolory (żółta sukienka, żółty bus), rekwizytów (kapelusze), powtórzenia w kompozycji (koła skutera i samochodu) odbicia, dłonie, stopy, itp... - widzę to wszystko i szacunek za to. Zdjęcia poukładane w punkt. Streetowo klasa, pisałem o tym pierwszym akapicie komentarza. Aspirujecie do czołówki ślubnej w Polsce więc dlatego jak nigdy tego nie robię tak tutaj pozwoliłem sobie skomentować to czego mi brakuje. A brakuje tylko Emocji (celowo z dużej), tych szczerych, które wypływają ze świata, w którym są zamknięci tylko Ci zakochani w sobie. Podpisałem się, ale dopóki nie jestem kimś "znanym" to moje zdanie i krytyka się nie liczy, czyż nie?:) Pozdrawiam ;)

   13:07 July 4, 2017
   Reply

    Łukasz Topa

    Ależ jestem bardzo spokojny :) staramy się tylko rzeczowo podejść do merytorycznej dyskusji. Fakt- ta sesja przez swoją streetowość może wydawać się bez emocji, bo te emocje nie są tak wyeksponowane jak w każdej innej sesji, gdzie para i ich emocje stanowią nawet do 75% głównego przekazu. Tu jest inaczej, chcieliśmy inaczej i było to celowe. Mieliśmy wizję gdzie zdjęcia są na tyle angażujące by nie było jednej, najważniejszej rzeczy tylko żeby była to spójna całość, którą oglądając drugi, trzeci raz dostrzega się nowe rzeczy i konteksty ;)

    15:30 July 4, 2017
    Reply

Kamil

Super. Pierwsze zdjęcie z parą w oknie mega dobre. Dawno nie widziałem takiego podejścia do sesji. Można powiedzieć że para jest równie ważna jak życie miasta. Pięknie to do sobie pasuje!

11:37 July 4, 2017
Reply

julia

REWELACJA! bylam w Lizbonie, poznaje meijsca, wykorzystales je na maxa ♥ cudnie!

11:42 July 4, 2017
Reply

  Łukasz Topa

  Wykorzystaliśmy! :P

  15:32 July 4, 2017
  Reply

Kasia Pawlica

Dla mnie to świetny materiał :) bardzo fajne kadry streetowe dodały smaczku całemu materiałowi. Bardzo fajna, dobrze się ze sobą czująca Para, genialna stylizacja z żółtą sukienką pasująca do kolorów Lizbony. No i to sławetne światełko, podobno najfajniejsze właśnie tam, jeśli chodzi o Europę :) cudnie się ogląda!

11:57 July 4, 2017
Reply

  Łukasz Topa

  dzięki, dzięki! Jak Kasia P. mówi, że fajne streetowe kadry, to coś musi być na rzeczy :D #pękaZdumy

  15:31 July 4, 2017
  Reply

Jacek

Rewelacja! Jakie obiektywy zostały użyte?

12:26 July 4, 2017
Reply

  Łukasz Topa

  24-70,35, 50, 70-200

  15:32 July 4, 2017
  Reply

Katarzyna

Nawet nie wiem jak zawrzeć to co myślę w kilku słowach, aby Was nie zanudzić. Po prostu jestem szczęśliwa, że ten talent, który w Was tkwi - odkryliście i wykorzystujecie na 200% z każdym kolejnym kadrem. To jak potraficie bawić się światłem, otoczeniem i jednocześnie parą zakochanych, którzy zawsze gdzieś tam znajdą się nawet w tłumie ludzi pokazuje każdego rodzaju piękno. Panowie, dla mnie jesteście ogromną inspiracją.

12:50 July 4, 2017
Reply

  Łukasz Topa

  No to teraz nam się zaczerwieniły uszy.... ;) Dzięki Kasiu!

  15:30 July 4, 2017
  Reply

Ernest

M A S T E R P I E C E

13:47 July 4, 2017
Reply

Gabriel Gmurczyk

Sztos chłopaki! Po prostu sztos :)

14:56 July 4, 2017
Reply

Ola Nowak

chłopaki - zdjęcia są cudowne:) osobiście wolałabym oglądać każde zdjęcie z osobna, najlepiej w większym formacie na białym tle, bo każda klatka jest na swój sposób wyjątkowa, i ta kompozycja… macie swoją drogę, wyróżniacie się sposób rzeszy fotografów, i tu chylę czoła <3 brawo!

20:29 July 4, 2017
Reply

Agnieszka Gofron

Rewelacyjne zdjęcia... a ta fota z panem w kawiarni - po prostu WOW!!! Niezmiennie podziwiam Waszą pomysłowość i odwagę w podążaniu własną drogą. Jesteście najlepsi <3 Ciekawie pokazaliście piękno Lizbony, miło było powspominać :)

22:05 July 4, 2017
Reply

Monika

Trzeba mieć ogromny talent i nie lada spostrzegawczość żeby wyłapać takie kadry. Ujęcia, kolory wszystko wygląda jakby było dograne do perfekcji, a to przecież zdjęcia z ulicy - gra przypadku. Jestem pod wrażeniem! Niektóre zdjęcia kojarzą mi się kompozycyjnie z filmem "Lala Land", czy to celowe? Czekam z niecierpliwością na następne :)

10:25 July 6, 2017
Reply

Martyna

Cudnie! Jesteście niewątpliwie inspiracją! Piękna sesja!

11:41 July 19, 2017
Reply

Whiteberry

Profesjonalizm w 100%... Piękne miejsce, piękna para :) Pozdrawiam :)

14:02 July 20, 2017
Reply

DREAMEYE STUDIO

Petarda!

03:34 August 9, 2017
Reply

Michał

Świetny reporterski styl..... bardzo przemyślane kadry. Inspirujecie.. :)

15:31 March 22, 2018
Reply

Krzysiek Duda

Wiele sesji już widziałem. Ale ta przebija wszystkie. Czapki z głów!

22:55 May 17, 2018
Reply