Sesja rodzinna z LMFOTO

Czy wiecie, że LM Foto to nie tylko śluby, ale także pełna naturalności sesja rodzinna? Często z naszymi parami kontakt nie kończy się po oddaniu reportażu, a jest początkiem fotograficznej przyjaźni. 

Wspólna sesja brzuszkowa, noworodkowa, roczkowa czy zdjęcia na urodzinach dziecka. Jest tyle okazji do fotografowania. Ale czy trzeba czekać na specjalną okazję? W końcu tworzenie rodzinnych pamiątek w postaci zdjęć to jeden z najlepszych powodów umawiania się na sesje rodzinne. Sesja rodzinna kryje w sobie wiele typów fotografii, w które angażujemy się z naszymi klientami. Szczególnie, gdy poznają już nasz styl pracy i wiedzą, że „pozowanki na ściankach” to nie z nami.

Sesja brzuszkowa, ciążowa to jeden z bardziej emocjonalnych plenerów. Najlepiej umawiać się na nią, gdy już widoczny jest brzuszek przyszłej mamy. Ale nie czekajcie z plenerem ciążowym do ostatniej chwili ;). 

Sesja noworodkowa całkowicie podporządkowana jest małemu szkrabowi. Musimy uwzględniać jego pory drzemek, obiadków i humorki. Najważniejsze w takich zdjęciach to  spokój, by można było uchwycić wszystkie te słodkie paluszki i minki. Najlepszy czas na wykonanie takich zdjęć to pierwsze doby po urodzeniu dziecka (nawet do 14 dni po porodzie). Jeśli jednak nie zdążycie w tym czasie, to i tak zrobimy zdjęcia na sesji dziecięcej. 

Sesja na roczek to jedna z popularniejszych okazji do sfotografowania już starszego dzieciaczka. Są to jedne z najważniejszych urodzin, dlatego rodzice chętnie upamiętniają je na zdjęciach. Taka sesja z pewnością powinna znaleźć się w albumie każdego dziecka. 

A potem pojawia się kolejny szkrab i znów zaczynamy od początku naszą fotograficzną przyjaźń.

Naturalna sesja rodzinna

Nasza sesja rodzinna to przede wszystkim naturalna atmosfera, zbliżona stylem do sesji lifestyle’owych. Na zdjęciach chcemy uchwycić relacje pomiędzy Wami, uczucia i emocje, które towarzyszą podczas wspólnego fotografowania. Na to wszystko potrzeba czasu, dlatego nasze sesje ustalamy tak, byście nie czekali w kolejce za kolejną parą. Jesteście tylko Wy i to co pomiędzy Wami się dzieje. Lubimy niespieszną atmosferę i luz, byście mieli czas (jeśli jeszcze nas nie znacie) zapoznać się z nami. Gwarantujemy, że na naszych sesjach będziecie się dobrze bawić. 

Gdzie wykonamy dla Was zdjęcia? Podczas sesji rodzinnej stawiamy na naturalność, dlatego u nas nie znajdziesz wystylizowanego studia pełnego gadżetów. Chcemy odnaleźć więź pomiędzy Wami, dlatego szukamy miejsc i sytuacji, które temu sprzyjają. Na sesję rodzinną umawiamy się w plenerze lub w Waszym mieszkaniu. Ale to nie oznacza, że nie możemy Was zabrać na fotograficzny spacer po mieście. Miejska sesja rodzinna to wyzwanie, którego się chętnie podejmujemy. 

Najważniejsze, byście w danej przestrzeni czuli się komfortowo. Niektórzy wolą swoje cztery ściany, bo tam czują się swobodnie. Przy większej liczbie członków rodziny dobrze jest wyjść w plener. Dzieci mają szansę na zabawę na świeżym powietrzu, a my szukamy naturalnych kadrów podczas tych zabaw. 

Jak się przygotować na sesję rodzinną?

Najważniejsze, byście czuli się swobodnie. Dobry humor to podstawa, dlatego nie przebierajcie na siłę dzieci, jeśli tego nie chcą. Lepiej dać im czas, zabrać ze sobą kilka ubrań i w trakcie sesji próbować wystylizować maluszka. Idealnie, gdy wszyscy jesteście jak z jednej bajki, bo obiektyw to kocha. Nie musicie zakładać takich samych strojów, ale mogą one być do siebie zbliżone kolorystycznie.

Chłopaki jasne koszule, dziewczyny jasne sukienki i wystarczy. Pamiętajcie także o ubraniach na przebranie nie tylko dla dzieci, ale i dla siebie. Niespodzianki potrafią się zdarzać na sesjach rodzinnych, lepiej więc być na nie przygotowanym. Zachęcamy do obejrzenia naszych plenerów i jeśli czujecie ten klimat – zapraszamy do umawiania się na naturalną sesję rodzinną z LM Foto.