Torba na albumy (i nie tylko ) – Lmfoto & ReporterStrap Prezentują!

DSC_49951-900x599Dzisiejszy wpis będzie poświęcony dla grona fotograficznego.  Często na forach dyskusyjnych spotykaliśmy się z wątkiem pt. ” w czym nosicie albumy ślubne na spotkania”.

Na rynku nie było niczego zrobionego specjalnie do tego celu.  Od dłuższego czasu w naszych głowach klarował się pomysł jak taka torba powinna wyglądać.  Efektem tego było nawiązanie współpracy z firmą Reporter Strap, której produktów używamy już od dawna ( m.in. pasków DualX, czy toreb na blendy) i bardzo je sobie chwalimy. Wykonali oni dla nas taką prototypową torbę, którą przez ostatnie pół roku testowaliśmy.

Jest to wbrew pozorom duży problem zmieścić 2-3 albumy pokazowe, laptopa/tablet, a do tego jeszcze całą masę różnych “szpejów”.  Przez okres testów torba sprawowała się bardzo dobrze. Średnia waga naszej “spotkaniowej torby” wraz z wyposażeniem to ok. 9 kg , jednak szeroki pas naramienny nieźle rozkłada ten ciężar. Pomimo takiej wagi nie zauważyliśmy żadnych uszkodzeń/naderwań/wystających nitek.

Na poniższych zdjęciach do torby zapakowany był poniższy zestaw:

  • fotoalbum 30×30 20 rozkładówek    
  • fotoalbum 25×38 25 rozkładówek
  • album tradycyjny 33x33cm 30 kart
  • laptop 15,6”
  • tablet 10,1″
  • dysk zewnętrzny 2,5”
  •  portfel , smartfon, wizytówki
dsc_4959

dsc_4989

dsc_4986

Tak prezentuje się torba wraz z całym ekwipunkiem w środku.

dsc_4995

Po obu strona torby znajdują się kieszenie.

dsc_5006

Jak widzicie, torba podzielona jest na 2 wewnętrzne przegrody. (3 albumy są w jednej przegrodzie, laptop w drugiej).

dsc_5011

Dodatkowo w zestawie otrzymujemy wyciągany pokrowiec na laptopa, oczywiście zapinany zabezpieczającym rzepem.

dsc_5066

dsc_5070

Szeroki pas wraz naramienną podkładką, która ma odpowiednią powierzchnie, dobrze rozkładają ciężar torby (efekt wrzynania się pasa, nie występuje).

dsc_5009

Pod klapą mamy miejsce na długopisy.

dsc_5013

Jedna z wewnętrznych przegród wyposażona jest w 3 kieszenie na różnego rodzaju szpargały.

dsc_5020

Oprócz tego na zewnętrznej stronie torby (pod klapą) są 2 zamykane kieszenie (w górną włożony jest tablet 10\", a w niższą, dysk 2,5\").

dsc_5042

dsc_5044

Rzepy na które zapinana jest klapa torby, mają bardzo dużą powierzchnię, dzięki czemu nawet przy tak dużym ekwipunku klapa nie otwiera się.

dsc_5045

Oprócz rzepów torba została wyposażona w zabezpieczające \"klipsy\" - po takim zapięciu nie ma żadnych szans na otwarcie torby.

dsc_5047

dsc_5048

Po 6 miesiącach użytkowania nie zauważyliśmy żadnych ubytków/nadszarpnięć.

dsc_5050

Uchwyt na grzbiecie torby jest solidny, śmiało można podnosić z całym wyposażeniem, które mało nie waży.

dsc_5059

dsc_5062

 

Całościowo oceniamy wykonanie 8/10.Solidne wykonanie na pewno pozwoli użytkować ją przez kilka dobrych lat. Jeśli nie przeszkadza Wam duży rozmiar, torbę śmiało można używać na co dzień.

Jest kilka drobiazgów, które można by ulepszyć. Przydatna byłaby np.  mała kieszonka z zamkiem umieszczona na zewnętrznej stronie klapy (tak aby jakieś drobne rzeczy jak np. klucze, drobne można było schować i dostać się do nich bez rozpinania i szukania w głównych kieszeniach) oraz odrobinę dłuższe paski do klipsów (przy odrobinę wyższym albumie włożonym do środka, czasem trudniej zapiąć klapę na klips). Jednak nie macie się co martwić. Wiemy, że producent wprowadza już poprawki 🙂 .

1 komentarz

Reportaż Ślubny

Bardzo fajna torba. Też poszukuję jakiejś, która swoją funkcjonalnością wniesie coś dobrego do mojej organizacji pracy.

13:08 Grudzień 6, 2013
Odpowiedz