Szlachetna Paczka – czyli jak zostać bohaterem

Szlachetna-Paczka-321Na początku listopada zadzwonił do mnie nieznany numer: “Witam serdecznie! Ola Sikora z tej strony – koordynator Szlachetnej Paczki w Dobczycach…” Tak właśnie zaczęła się moja współpraca ze Szlachetną Paczką 🙂 Krótka rozmowa i byliśmy umówieni na “backstage” z Finału SzP w Dobczycach i z dostarczenia “paczek” do 2 rodzin.

Niesamowite doświadczenie – widzieć taką radość na twarzy dzieci czy wzruszenie mieszające się z lekkim zakłopotaniem na twarzy Pana Marcina.

Bardzo się cieszę, że dostałem możliwość zrobienia tego reportażu, zobaczenia prawdziwych ludzi i efektów tej akcji. Mam nadzieję, że więcej powiedzą zdjęcia 🙂

szlachetna-paczka-1

szlachetna-paczka-2

szlachetna-paczka-3

szlachetna-paczka-4

szlachetna-paczka-5

szlachetna-paczka-6

szlachetna-paczka-7

szlachetna-paczka-8

szlachetna-paczka-9

szlachetna-paczka-10

szlachetna-paczka-11

szlachetna-paczka-24

szlachetna-paczka-25

szlachetna-paczka-26

szlachetna-paczka-27

szlachetna-paczka-28

szlachetna-paczka-29

szlachetna-paczka-30

szlachetna-paczka-31

szlachetna-paczka-12

Kiedy dotarliśmy do Rodziny późnym wieczorem to dzieciaki już nieśmiało przyglądały się Nam oraz temu co wnosimy do mieszkania. Czuć było atmosferę oczekiwania i niecierpliwości. W domu pojawiała się powoli radość, która powiększała się z każdą nowo-otwartą paczką. Pani Ewa bardzo ucieszyła się na widok nowej kuchenki i sofy, która jest im tak niezbędna. Pan Piotr także był przy rozpakowywaniu prezentów, ale jak to prawdziwy mężczyzna nie pokazywał uczuć, choć można było zauważyć zaskoczenie w jego oczach, gdy wnosiliśmy sofę. Natomiast Gabrysia nie mogła uwierzyć, że dostała zestaw do gotowania oraz bardzo ucieszyły ją też różowe kozaki. Krystian cieszył się z zestawu małego majsterkowicza oraz książek. Wszystkie dzieci nie chciały wypuścić z rąk swoich zabawek i zaraz po ich otrzymaniu podejmowały pierwsze próby zabaw. Podczas rozpakowywania paczek cała rodzina była bardzo wzruszona i jednocześnie zaskoczona, że została tak hojnie obdarowana.

szlachetna-paczka-13

szlachetna-paczka-14

szlachetna-paczka-15

szlachetna-paczka-16

szlachetna-paczka-17

szlachetna-paczka-18

szlachetna-paczka-19

szlachetna-paczka-20

szlachetna-paczka-21

szlachetna-paczka-22

szlachetna-paczka-23

W drzwiach domu powitał nas uśmiechnięty pan Marcin, który pomagał wnosić paczki. Kiedy pan Marcin zaczął rozpakowywać paczki powiedział: \"Normalnie, jak do Ameryki\". Widać było, że już sama wizyta i widok paczek sprawiły mu ogromną radość. Podobały mu się wszystkie otrzymane rzeczy, ale największą radość sprawiła mu nowa muszla klozetowa, o której marzył. Pan Marcin był zaskoczony faktem, że dostał paczkę. Na koniec wizyty powiedział: \"A teraz ja mam mały prezent od Mikołaja\" i wręczył zaskoczonym wolontariuszom paczkę pięknych jabłek. Uściskał też wolontariuszy i pomógł wyjść z domu, gdyż jedna z wolontariuszek nie mogła otworzyć drzwi. Zażartował wówczas: \"To nie automat\".

szlachetna-paczka-33

szlachetna-paczka-34

szlachetna-paczka-35

szlachetna-paczka-36

szlachetna-paczka-37

szlachetna-paczka-38

szlachetna-paczka-32

Brak komentarzy