Zachowaj wspomnienia – po co drukować zdjęcia?

Bez względu czy oddawaliśmy nasze zdjęcia, na których był reportaż ślubny, sesja rodzinna, reportaż z chrzcin – zawsze pragnęliśmy aby zdjęcia te były przeniesione na papier. Przede wszystkim dlatego, że łatwiej do nich wrócić. O natłoku i ilości powstających zdjęć cyfrowych pisaliśmy kiedyś TUTAJ. Ponieważ zależało nam, aby produkty w naszej ofercie były bardzo wysokiej jakości, przez te kilka lat przetestowaliśmy kilku producentów. Dzięki temu możemy być spokojni o trwałość i jakość wykonania.

W naszej ofercie albumów znajdują się 2 opcje: fotoalbum i fotoksiążka. Poniżej postaramy się Wam przybliżyć jakie są różnice, przestawić wzornik i cennik.

 

FOTOALBUM

Fotoalbum to album na sztywnych kartach. W podstawowej wersji fotoalbum ma 60 stron (30 rozkładówek), jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozszerzyć projekt nawet do 100 stron (50 rozkładówek). Fotoalbumy przygotowane przez firmę Crystal Albums mają całą gamę ciekawych okładek, począwszy od płóciennych, po velury, nubuc czy ecoskóry. Istotną różnicą pomiędzy fotoalbumem, a fotoksiążką jest fakt, że fotoalbum rozkłada się całkowicie na płasko. Dlatego istnieje możliwość umieszczenia zdjęcia na całej rozkładówce. W fotoalbumie wykorzystany jest papier fotograficzny.

duży fotalbum, 25x35cm, 60 stron - 1000 zł

zestaw 3x duży album, 25x35cm, 60 stron - 2500 zł

jedna dodatkowa rozkładówka do jednego albumu  - 30 zł
 
 

 

FOTOKSIĄŻKA

Fotoksiążka w odróżnieniu od fotoalbumu ma cieńsze, miękkie karty (papier ma gramaturę 150 g/m2) i w wersji podstawowej ma 100 stron. Fotoksiążki firmy KRUKBOOK, najlepiej prezentują się w płóciennych oprawach, choć producent posiada również kilka alternatyw. Fotoksiążka nie rozkłada się całkowicie na płasko, gdyż część papieru wchodzi w grzbiet książki.

duża fotoksiążka, 35x26 cm - 1000 zł

10 dodatkowych stron do jednego albumu - 100 zł
 

 

 

JAK PRZEBIEGA PROCES ZAMÓWIENIA FOTOALBUMU / FOTOKSIĄŻKI ?

Przez lata testowaliśmy kilka metod, jednak najsprawniej wypadł następujący scenariusz. My przygotowujemy bazowy projekt, zgodnie z naszą wizją historii, ale i poczuciem estetyki. Staramy się unikać mieszania zdjęć kolorowych z czarno-białymi w ramach tej samej rozkładówki. Dbamyo spójność historii, ale i by znaleźli się w nich Wasi bliscy na zdjęciach grupowych. Następnie wysyłamy go do Was. Na jego podstawie nanosicie ewentualne poprawki i wymieniacie zdjęcia.

Gdy mamy finalną wersję projektu, składamy zamówienie u producenta. Wykonanie albumu w zależności od „natężenia sezonu” trwa do 15 dni roboczych.